סיעת חיים בחיפה

הנהגת חיים בחיפה מורכבת מתושבים המכירים לעומקה את העיר, את אופייה ואת צרכיה הייחודיים. אנחנו צעירים ומבוגרים, אנשי מקצוע, בעלי סדר יום חברתי ברור ומגובש, ובעלי יכולות עבודה מוכחות. אנחנו מובלים מתוך שאיפה לשנות את גורלה של העיר ונכונים להקדיש זמן ומרץ למען הזולת.

אנו מאמינים שמנהיגות ראויה לחיפה בוחרת ללכת ברגל ברחובות העיר, לבלות זמן איכות במתנ"סים ולשלוח את הילדים לבתי הספר של החינוך הממלכתי-ציבורי. מנהיגות טובה חיה את כלהמקומות בעיר, מבקשת להכיר את כל שכונות העיר, את כל קבוצות האוכלוסייה, ורואה את כל החיפאים חשובים באותה המידה.

הנהגת "חיים בחיפה" מתחייבת לנהל את העיר למען תושביה, ולא כשאיפה אישית או כאמצעי לכהונה בתפקידים רמים עם כיבודים בצידם.

חברת מועצת העיר, טלי איטח משולם

טלי

מהנדסת תעשייה וניהול,בת 32, ילידת חיפה, תושבת שכונת נווה דוד. פעילה חברתית, עושה רבות לקידום חיי הקהילה בשכונתה וקידום נושא הקהילות השכונתיות בחיפה בכלל. בנערותה החליטה משפחתה לעזוב את השכונה לטובת הכרמל, אך אחרי נישואיה החליטה להקים את משפחתה בשכונת ילדותה, ומאז היא נלחמת על שיקומה

"תכנון טוב ויעיל יביא לצמצום עלויות. שיקום השכונות יבסס מחדש את מעמדה של חיפה, יחזיר את הצעירים ויוביל לפריחה אזורית."
"ראשית, אני אמא לשתי בנות מקסימות. אני רוצה בשבילן עיר יפה יותר, עם ניצול פוטנציאל גבוה יותר בכל התחומים. יש לנו נכס, שאין בכל עיר, שלא מנוצל באופן נכון, וזה חוף הים. המצב כיום, כשלאורך החוף נמצאות דווקא שכונות נחשלות, הוא אבסורדי. צריך למקסם את השילוב של הים עם השכונות, תוך כדי שמירה על איכות הסביבה, ולהפוך את הקערה על פיה.

"כמהנדסת תעשייה וניהול, עסקתי בביצוע פרויקטים שונים ומגוונים. אני רואה שמה שחסר לחיפה הוא תכנון רוחבי וארוך טווח, תוך ניצול משאבי העיר באופן מקסימלי. אני מאמינה שתכנון טוב ויעיל יביא אותנו לצמצום עלויות הארנונה ולרווח גדול יותר לתושבי העיר בשלב הראשוני. בטווח הארוך יותר זה יבסס מחדש את מעמדה של חיפה. חיפה אטרקטיבית תביא יותר תיירים, תחזיר את הצעירים ותוביל לפריחה אזורית.

"אני חושבת שחיפה צריכה את עינת בראשותה. עינת כמומחית לתכנון ושיקום ערי תעשייה מביאה משהו אחר וחדש שטרם היה, וחיפה צריכה משהו חדש. חיפה צריכה לתת הזדמנות לכאלה שטרם קיבלו החלטות בתוך המערכת המוניציפלית ולראות מה הם מביאים. אני חושבת שבעל מקצוע יכול להביא שינוי עצום בתכנון נכון ומתאים לעיר שלנו, מה שלא היה שנים רבות, נעשו דברים ללא ראייה רחבה ומקצועית."

חיים מילר

מילר

מהנדס תעשייה וניהול המתמחה בלוגיסטיקת נמלים, לשעבר המנהל הטכני לוגיסטי של חברת צים. מתנדב בוועד הר- הכרמל אחוזה ופעיל חברתית.
 בעברו עבד בצים כמנהל הטכני-הלוגיסטי והיה אחראי על בנייה חדשה ועל טרמינלים של המכולות בפעילות החברה בעולם. כיום עצמאי בנושאי המכולות הימיות. מעורב בפיתוח מערכות טרמינלים בניו אורלינס, שיקאגו, אנגליה, גרמניה ועוד. חבר בוועד הר הכרמל, אחוזה, ופעיל חברתי.

"אני רוצה שחיפה תחזור להיות עיר. היום נותרה בחיפה רק תדמית של עיר. כל מופעי החוצות והמסיבות הם רק למראית עין. כדי שחיפה תחזור להיות המטרופולין שהיא צריכה להיות, שיוכל לשרת את מיליון וחצי הצפוניים, צריך קודם כול להיות לה מרכז. צריך לפתח את העיר התחתית ואת הדר, למעשה את מרכז העיר העתיק, לפתח את הכלכלה שם ולהפוך אותו למקום שאפשר לגור בו. כך לא יצטרכו לרוץ לתל אביב. אני מקנא בהרצליה ובנתניה שהביאו נשים לעמוד בראשן והן עשו עבודה לתפארת."

"הכרתי את עינת לפני כמה שנים בעקבות המעורבות שלה בכל נושא הנמל, פיתוח עורף הנמל וכמובן הרכבת. הגעתי עד מהרה להכרה ביכולות המקצועיות שלה ובכלים שלה לשנות את המציאות בחיפה. לאור הניסיון שרכשה גם בחו"ל והגישה שלה התרשמתי שתוכל לבצע את המוטל עליה כראשת עיר ולכן נרתמתי למשימה להביא אותה למקום הזה"

מילה שוורץ

_DSC1444

ד"ר מילה שוורץ מומחית בתחום החינוך המתמחה בהתפתחות הרב-לשונית והרב-תרבותית. מתנדבת למען חינוך פלורליסטי בעיר. 

ד"ר מילה שוורץ, חוקרת בתחום החינוך באוניברסיטת חיפה, בעלת דוקטורט מהפקולטה לחינוך באוניברסיטת חיפה. מתגוררת בשכונת רמת אלון. מומחית בתחומה, מרצה מבוקשת בארץ ובעולם. עמדה בעבר בראש קהילת .המחקר של המסלול לתואר השני במכללת אורנים
"אפעל לקידום חינוך פלורליסטי בחיפה, חינוך לסובלנות והבנה הדדית."
"עליתי לארץ לפני 20 שנים עם בעלי כזוג צעיר, התאהבתי בעיר, ביופייה השקט והמזמין, התאהבתי באנשיה ומכאן נובע חיבורי לעינת ולתנועה שהיא עומדת בראשה. בתור מדענית בתחום החינוך המתמחה בהתפתחות הרב-לשונית והרב-תרבותית, העיר שלנו נראית לי מרבד ססגוני עם ייצוג מכובד של קהילות עולים ומיעוטים אתניים. בעיני הפסיפס האנושי שנוצר בעיר מעצים את הפוטנציאל התרבותי של חיפה שעדיין לא התממש במלואו."
"הציפייה שלי מעינת וגם מעצמי היא לקדם את מודעות החיפאים לאוצר התרבותי שטמון בעיר, לקדם את החינוך הרב-לשוני הרב-תרבותי ובכך לחנך דור חדש של חיפאים. אני רואה את מטרותי כשליחות לא רק למען הקהילה של יוצאי ברית המועצות לשעבר, אלא גם למען קהילות העולים האחרות וגם למען הקהילות הערביות בעיר. כבר שנים שואפים התושבים בעיר לפתוח בית ספר דו-לשוני דובר ערבית-עברית, אך ללא התקדמות בנושא. סוגיה זאת היא רק דוגמה אחת מתוך אין ספור דוגמאות של הזנחת הרשויות את השאיפות הקהילתיות בחיפה. אני תקווה שהתנועה עם עינת בראשה תצליח לקדם חינוך פלורליסטי בחיפה, חינוך לסובלנות והבנה הדדית."

זיו בלסקי

זיו בלסקי תמונה

יזם ומנהל ארבע חברות סטראטאפ בחיפה והצפון. מתנדב בתכנית עתידים לעידוד נוער בפריפריה להגיע ללימודים אקדמיים. חיפאי יליד תל אביב. בוגר תכנית תלפיות היוקרתית של צה"ל וקורס חובלים. שירת במגוון תפקידים בחיל הים, כולל סגן מפקד סטי"ל, ומשרת עד היום במילואים כסגן אלוף. לבלסקי תואר ראשון בפיזיקה ותארים שניים בהנדסה ובמנהל עסקים. בעשור האחרון הוא מקים ומנהל חברות סטארט-אפ המפתחות מוצרים חדשניים לתחום הרפואי, כולן באזור הצפון ורובן בחיפה. זיו פועל בהתנדבות כשמונה שנים בתכנית עתידים לעידוד נוער בפריפריה להגיע ללימודים אקדמיים במקצועות טכניים. במסגרת פעילותו בתחום הרפואי יזם זיו את הכנס הארצי למכשור רפואי MDDMI, אשר נערך בחיפה זו השנה הרביעית ברציפות.
"אם נפעל בסבלנות ונצליח לתרגם את ההון האנושי למספרים, חיפה תהפוך להיות עיר החדשנות של ישראל ותעשה את הקפיצה מעיר תעשייה מזהמת לעיר תעשייה מתקדמת."
"בחיי הפרטיים אני מקדם את כל הנושא של תעשיות מתקדמות בדגש על מדעי החיים, וזה נושא שאני רוצה לראות בפריחתו בחיפה. הגישה של העירייה כלפיוכיום היא מוטעית ובזבזנית בעיני. העיר צמאה ורוצה בפיתוח התעשיות החדשניות ומעבר מהתעשייה המסורתית. גם ראש העיר רוצה בזה מאוד. לכן נחנך פארק מדעי החיים לפני חמש שנים, אבל שום דבר לא קורה שם. משקיעים מיליונים בלהעביר לפה חברות גדולות ואין להן עניין אמיתי. לדעתי צריך להיבנות מבפנים, מקטן לגדול. להשקיע בסטארט-אפים זה זול בהרבה, ויש לנו קרקע מצוינת לצמיחה בדמות הטכניון והאוניברסיטה. אפשר לעשות שיתופי פעולה ולעודד יזמות, לא רק כספית. זו פעולה לטווח ארוך, וכנראה לא יהיו תוצאות בקדנציה אחת. אבל אם נפעל בסבלנות ונצליח לתרגם את ההון האנושי למספרים, חיפה תהפוך להיות עיר החדשנות של ישראל ותעשה את הקפיצה מעיר תעשייה מזהמת לעיר תעשיה מתקדמת."
"הצטרפתי כמתנדב לפעילות של חיים בחיפה בעקבות ההיכרות שלי עם ד"ר קליש רותם והאמונה שלי בדרך שלה. אני מאמין שהגיע הזמן להחליף את הנהגת העיר הנוכחית, שלטעמי מובילה לכיוונים לא נכונים של פרויקטים מגלומניים, שלא עוזרים ולא יעזרו לעיר. חשוב מאוד לדעת להתייעץ ולשתף את התושבים, כדי לעשות למענם, וזה לא קורה היום. עינת יודעת לאן ואיך להוביל את העיר. אני בטוח שבידיים שלה השררה לא תנוצל לרעה. עינת עזבה קריירה מבטיחה ונכנסה לפוליטיקה כדי לשרת (את העיר, את התושבים) ולא כדי לשלוט, וההבדל משתקף אפילו בהתנהלות היומית של חיים בחיפה. ברגע שעינת תהיה בראשות העיר, יהיה ברור לכולם מה ההבדל בין לשלוט בעיר לבין לשרת את העיר.

מיכאל רטנר

מיכה רטנר תמונה

מתכנן ערים המתמחה בתכנון בסביבה ימית בארץ ובחו"ל.
מתנדב בתנועה להחזרת העיר אל חיפה למען פתיחת העיר אל הים.

"יש לפעול לעידוד הכלכלה המקומית על מנת למנוע בריחת מוחות של צעירי העיר, בין השאר גם על ידי שיקום הרבעים השונים לפי סדר עדיפויות מתוקן והורדת נטל הארנונה, בעיקר לעסקים מתפתחים."

"חיפה איבדה את מקומה כמטרופולין אמיתי. אני רואה את הצורך ביצירת מרכז עיר שישרת את כל המרחב, בהנהגת אגד ערים במרחב הצפוני להשבחת הפרנסה כאזור מעבר בין מרכז לפריפריה עידוד הכלכלה המקומית על מנת למנוע בריחת מוחות של צעירי העיר, בין השאר גם על ידי שיקום הרבעים השונים לפי סדר עדיפויות מתוקן, ובהורדת נטל הארנונה, בעיקר לעסקים מתפתחים.
" אביא מניסיוני ואעזור לפיתוח נמל מטעני תוך שמירה על הרצף המטרופוליטני ומניעת השחתת הנוף. תכנון הנמל צריך לכלול בתוכו תכנית אב שתבטיח את זכויות הפועלים. אפעל למען שיקוע שתי מסילות הרכבת במרכז חיפה ובמקביל ליצירת מנהור עוקף מתחת לכרמל לנוסעים ולמשא. בשטח חוות המכלים בחוף קריית חיים המיועד לפינוי לשטחי הצפון ליד בז"ן אפעל להקמת שכונת מגרים של 30,000 תושבים עם חזית חוף."

"לאחר היכרותי עם עינת הגעתי למסקנה שהיא היחידה היכולה להביא לשינוי בעיר הדועכת. היא היחידה שמבינה באמת את הבעייתיות של העיר ובעלת התעוזה והידע שיוביל לפתרון. ראיית העולם שלה תואמת את תפיסתי את העיר כמרכז האזור. תפיסה זו תוביל לפריחה כלכלית של חיפה תוך שמירת יתרונותיה כעיר יפה עם שגרת חיים שלווה.

ענת פרטוש

ענת פרטוש תמונה

עורכת דין המתמחה במיצוי זכויות עובדים ודיני בנקאות.
מתנדבת ב"פורום הדר" לקידום תדמיתה של השכונה.
"הגעתי לחיים בחיפה ונשארתי , כי היא הבחירה שלי בטובת העיר ובטובת החי והצומח בה. נשאבתי לתוך "חיים בחיפה " כי התנועה מבינה אותי ואני מבינה אותה. התחברתי ל"חיים בחיפה" דרך כאב שמצאתי לו מזור. הסתובבתי שנים בתחושה המוזרה שאני מתגעגעת לעתידי ורוצה לחזור אליו. אני בחיים בחיפה כי היא מדברת בקול צלול. אני מביאה איתי את דאגתי למרכז ההיסטורי של העיר ואת פרשנותי לכוונת מתכנניה". 
"למה עינת? כי חיפה היא שיר ועינת מבינה למה התכוון המשורר . היא תדע לסנגר על העיר ותושביה בפני רשויות התכנון ותמצה את יכולותיה ואת סמכויותיה כמנהיגת החיפאים".ענת פרטוש, בעלת פרקטיקה עצמאית. ילידת חיפה, בוגרת בסמ"ת והפקולטה למשפטים בסטרסבורג צרפת. קצינה באגף השלישות בצה"ל. אם לילדה. עוסקת בליטיגציה בתחום מיצוי זכויות עובדים ודיני הבנקאות. פעילה בין השנים 1999- ואילך ב"פורום הדר" – ארגון וולונטרי שהציף ציבורית כלפי עיריית חיפה בעיות תשתיתיות ותדמיתיות הנוגעות למרכזה ההיסטורי של חיפה. הנחתה את "החוג לצפייה מודרכת בסרטי קולנוע " במתנ"ס הדר ובמוזיאון הלאומי למדע.

פרופ' בלומה פינקלשטיין

בלומה פינקלשטיין

פרופסור אמריטוס באוניברסיטת חיפה. חברת מועצת העיר בעבר, מחזיקת תיק התרבות. דירקטורית בבית הגפן ובחברת אתו"ס, יו"ר צוותא חיפה. כלת פרס נשיא מדינת ישראל לספרות כתובה בצרפתית בארץ. 

בלומה היא ממקימי פסטיבל החג של החגים בוואדי ניסנס, מיזמי סדרת המוזיקה הווקאלית/הבארוק בכנסיות בעיר. יחד עם בית הגפן הביאה וארגנה את פסטיבל הספרות הצרפתית בחיפה, את כנס ה"פן קלוב", (ארגון בינלאומי של סופרים ומשוררים), ובהיותה יו"ר צוותא (בטרם יונה יהב סגר את המועדון היוקרתי הזה…) היתה בין יוזמי ערבי השירה עם דן אלמגור וגם ערבי אופרה. יזמה את פסטיבל יין וגבינות באתו"ס בימי חג השבועות, והיריעה קצרה מלהכיל.

"אתרום מניסיוני בענייני תרבות ואמנות, אפעל לקדם את מצבם של המקלטים לנשים מוכות ולקרבנות אונס, ואירתם שוב לנושא העזרה והטיפול העירוני בחיות."
" אשמח לתרום מניסיוני בענייני תרבות ואמנות. אפעל לקדם את מצבם של המקלטים לנשים מוכות ולקרבנות אונס ואירתם שוב לנושא העזרה והטיפול העירוני בחיות. זה תחום שתמיד סבל מחוסר התעניינות."
בלומה פינקלשטיין, כלת פרס נשיא מדינת ישראל לספרות כתובה בצרפתית בארץ, כלת אות אביר מסדר הכבוד הצרפתי מטעם נשיא צרפת ז'אק שיראק על תרומתה להפצת התרבות הצרפתית. פרופסור אמריטוס באוניברסיטת חיפה. חברת מועצת העיר בעבר, מחזיקת תיק התרבות. דירקטורית בבית הגפן ובחברת אתו"ס, יו"ר צוותא חיפה.

"אני תומכת בעינת מכיוון שאני מאמינה לה. אני בטוחה שהיא תדע לכלכל את העיר מבחינה חזותית ותרבותית, לא כמו שעשה יונה יהב. עינת תדע להקשיב, לקבל פרויקטים נכונים ואיכותיים שיחזירו לחיפה את יוקרתה האבודה מזה 20 שנה. עינת תדע לסמוך על אנשי תרבות ואמנות, כי גם תרבות זה מקצוע, כך שהתרבות תהיה חלק אינטגרלי מחינוך. עד עכשיו, לשמחתי, לא שמעתי את עינת מפזרת הבטחות שווא, שזה כשלעצמו דבר מבורך בפוליטיקה. עינת יודעת שעיר ואם בישראל זו עיר מגוונת ותרבותית, תוססת ומעניקה חום לכל תושביה.

 

4 תגובות על ״סיעת חיים בחיפה״

  1. בין גלרית האנשים ,קשה לי עם הגילוי כי:אין נציגות לקרית חיים!

    אהבתי

  2. ברצוני להדגיש שהרבה ערים בארץ יש חניה חינם לגמלאים מעל גיל 70 ובחיפה למרות מצבה הטופ]וגרפי הקשה, ראש העיר מתעקש לא לתת לגמלאים המתקשים בעליות, חניה חינם וזו שערוריה

    אהבתי

  3. תסלחו לי פעם ראשונה שמתערב בפוליטיקה אל גם לי נמאס מיונה יהב אבל אין אף אחד שיכול להתמודד איתו או עם הכסף והכוח לכן בכדי להצליח נראה לי שאתם לא צריכים עורכי דין ומהנדסים כי זה ירחיק אנשים אתם צריכים אנשי שטח שיודעים לדבר לשכנע כנסים ערבי בית להסתובב בשכונות כאחד מהם שגדל במקומות האלה לדבר עם התושבים בגובה העינים ולהתחיל מעכשיו לחרוש אז אם תרצו אני מוכן לדבר איתכם כי כרגע אף אחד לא מכיר אותכם בעיר

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

עינת קליש רותם לראשות העיר