ארוע ההשבעה למועצת העיר

אתמול בערב הושבענו אמונים לעבודתנו במועצת עיריית חיפה – טלי משולם איטח, בועז גור ואני. האירוע היה מרגש והמעמד מכובד. במהלך הישיבה ניתנה לכל ראש/ת סיעה אפשרות לשאת כמה מילים. לא הכנתי נאום מראש, ועל כן החלטתי פשוט לשתף בתחושותיי. אמרתי שאני גאה. אני גאה בסיעת 'חיים בחיפה' שהיא סיעה צעירה במועצת העיר – גם בגיל ובעיקר ברוח. התבוננתי בחברי המועצה וראיתי שם קבעון, קפאון ורוח ארכאית. מה שהיה הוא שיהיה.אותם פנים, אותה הנהגה חסרת מעוף, אפרורית, נטולת חזון. אין לי ספק שבכל הקשור להבנה של תהליכים עירוניים, לגישות חברתיות, לרגישות סביבתית – סיעת 'חיים בחיפה' היא הדור הבא. הבטחתי לכל חברי המועצה שבבחמש השנים הקרובות תהיה להם הזדמנות ללמוד מהי רוח צעירה.

עוד אמרתי שאני גאה להוביל את האופוזיציה. בלי אופוזיציה אין דמוקרטיה. זה התפקיד החשוב ביותר שיש בכל שלטון, בכל חברה. אין לנו זכות קיום בלי קול הביקורת, בלי האפשרות לחשוב אחרת.
במועצת עיר הנוכחית כמעט ואין אופוזיציה… אמנם כל ההסכמים הקואליציונים טרם נסגרו, אבל משיחות אקראיות עם חברי המועצה מסתמן שהאופוזיציה תמנה 6 חברים בלבד – אנחנו, 'חיים בחיפה' (3 מנדטים), סיעת 'מהפך' (2 מנדטים) ובל"ד (מנדט אחד). הקואליציה הנוכחית היא עצומה, כמעט כל חברי המועצה נשאבו לתוכה פנימה, כולל אלה שדיברו קשות נגד מדיניות העירייה משך שנים רבות. למה? האם הם רואים בשורה חדשה באותה מערכת אפרורית שלא השתנתה במאומה? מה הם רואים היום שלא ראו לפני כמה חודשים? אני סקרנית.
מעניין מה יהיה מספר ההצבעות ה'רעות' שיצטרכו לעשות חברי הקואליציה לעומת מספר הפרויקטים החיוביים שהם יצליחו להוביל בעירייה. אנחנו נהייה שם כדי לספור את ההצבעות ואת האצבעות. ואנחנו מבטיחים לדווח!
המשכתי בדבריי, פניתי לחברי המועצה ואמרתי שאני מקווה מאד שיסכיתו לשמוע ביקורת. אמרתי שאני גאה בקבוצת התושבים החיפאים הפעילים הנפלאה ביותר שיש בעיר, קבוצה שהובילה את טלי, את בועז ואותי – לשבת מסביב לשולחן המכובד הזה.
פניתי לחברי המועצה וסיפרתי להם שהקמפיין שלנו היה שונה, זה לא קמפיין שהם בכלל מכירים. אמרתי לכל הפעילים שלנו שהצליחו להיכנס לחדר שאני אוהבת אותם מאד. ואני אומרת את זה גם לכם.
לבסוף פניתי לראש העירייה, מר יהב. אחרי שכמעט כל חברי המועצה איחלו לו 'קדנציה קלה', אמרתי לו, שמניסיוני, הדברים הטובים בחיים לא תמיד באים בקלות. יותר מזה – לעיתים כאב הוא זה שמאפשר לנו לגדול. איחלתי לו ולכולנו קדנציה שבה נגדל ונצמח, לטובת חיפה, ולא נורא אם זה יכאב קצת…
אחרי שיצאנו מאולם המליאה פנו אלי לא מעט חברי מועצה (דווקא מהקואליציה) ושאלו אם שמתי לב לכמות מחיאות הכפיים הגדולה שקיבלתי ביחס לכולם. האמת היא שלא שמתי לב. היה נעים לקבל כל כך הרבה פירגון, ואפילו גם מה'יריבים הפוליטיים', כביכול.
לי נראה שהולך להיות תענוג!
שלכם,
עינת.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s