מועצת העיר אישרה את העלאת הארנונה וצו מיסים חדש לחיפה

עיריית חיפה החליטה להעלות את הארנונה בסך כולל של 5%, כ- 1.34% יותר מהעלאה המאושרת על פי משרד הפנים לכל הערים בארץ, וכך חיפה ממשיכה להוביל את טבלת משלמי הארנונה הארצית.

הסיבות להעלאה החריגה לא הוצגו לחברי המועצה בשקיפות. לא ברור אם זה נובע מהפרשי שכר עובדי העירייה כפי שטען גזבר העירייה או בגלל עלויות הפרוייקטים העצומים, המסיבות והאירועים, שאינם מביישים את רומא בימי שקיעתה. לא הוצג כל מאמץ להתייעלות, חיסכון, ולא הוזכרה המועקה הכלכלית גדולה הרובצת על חלקי אוכלוסיה רבים בחיפה, שארנונה גבוהה רק תוסיף ותעיק עליהם.

אנו מביאים לכם כאן את המסמך עם הנתונים האמיתיים עליו עמל צוות המחקר של סיעת 'חיים בחיפה', אותו חילקנו לכל חברי המועצה. בסרטון (http://youtu.be/yJR5iHJ7c1E) מפריך בועז גור ארבע מוסכמות שגורות, ומסיים עם קריאה לחזור לחשוב ולדאוג לאותן אוכלוסיות שעבורן העלאה זו משמעותית. למרות אי הנחת שגרמו דבריו לחלק מחברי המועצה, וגם להתקפות, הקואליציה הצביעה בעד צו המיסים החדש ללא עוררין ובצייתנות גמורה, ביניהם משרתי ציבור רבים שהבטיחו להיות קולו של האזרח החיפאי.

כמה עובדות על הארנונה בחיפה:
1. מועצת העיר יכולה להתנגד ולא לאשר את צו הארנונה. כל חברי הקואליציה, 24 במספר, חתמו מראש עם כניסתם לקואליציה כי הם מתחייבים מראש לאשר והתקציב שיגיש להם ראש העיר.

2. חיפה היא אחת מהערים בעלות הארנונה הגבוהה בארץ למ"ר.

3. עירייה, כל עירייה, יכולה לבקש להוריד את נטל הארנונה, במקביל להוכחת צעדי התייעלות וחסכון. יונה יהב מעולם לא ביקש להוריד את הארנונה. במשך 11 שנות כהונתו היא כבר עלתה ביותר מ-20%.

4. ועדת הכספים העירונית, שדנה בצו הארנונה לפני ישיבת המועצה, אישרה הנחות בארנונה לשכונת רמת הנשיא, כי היא גובלת ברחוב שלמה המלך בנווה דוד. לתושבי נווה דוד החליטו לא להוריד את הארנונה, כי זה "שקלים בודדים".

5. הופעות, מסיבות, יחסי ציבור ופרסום – כולם משולמים מהארנונה.

ההצבעה של חברי מועצת העיר היתה 18 בעד העלאת הארנונה, 1 נמנעה ו-6 חברי האופוזיציה התנגדו.

חברי וחברות מועצת העיר התומכים בהעלאת הארנונה וצו המיסים החדש:

-סיעת חיפה שלנו: סיגל ציוני, חדוה אלמוג, דני נישליס, יונה יהב
-סיעת שס"ג: מיכי אלפר, אהרון כהן, אריה בליטנטל
-יש עתיד-צעירי חיפה: אורי גרינברגר, שי אבו חצירה, יוסי שלום
-סיעת הירוקים: אביהו האן
-סיעת אוהבי חיפה: ישראל סביון
-הבית היהודי: שי בלומנטל
-חיפה ביתנו: יוליה שטראים, אלכס וולבלום
-הליכוד: עידו שמשון
-חיפה חדשה: איתי גלבוע
-סיעת העבודה: עודד דוניץ
-סיעת חד"ש: ערין עאבדי זועבי- נמנעה

חברי וחברות מועצת עיר ההמתנגדים להעלאת הארנונה וצו המיסים החדש:
-סיעת חיים בחיפה: עינת קליש רותם, בועז גור, טלי משולם איטח

-סיעת יחיד: רמי לוי
-סיעת מהפך: יעקב בורובסקי

-סיעת בל"ד: ג'מאל ח'מיס

תודה רבה לכל העוסקים במלאכה, ולכל אנשי 'חיים בחיפה' שלמדו וחקרו את כל המסמכים הרלונטיים. אנו נמשיך לעדכן אתכם מהקורה במועצת העיר

תגובה אחת בנושא “מועצת העיר אישרה את העלאת הארנונה וצו מיסים חדש לחיפה”

 1. מכובדי,

  להלן נושא חשוב לבדיקה ציבורית:

  דני נישליס ממשיך להחזיק בתפקידו כיו"ר התאגיד העירוני אתו"ס (ארגון תרבות וספורט חיפה) בניגוד להוראות החוק, המחייבות אותו לעזוב לאלתר את התפקיד מרגע שהתפטר ממועצת עיריית חיפה.

  דני נישליס נבחר בבחירות המוניציפליות האחרונות כחבר מועצה מטעם סיעתו של יונה יהב, אולם אולץ להתפטר בעקבות דרישה של הרשות השנייה, שאיימה למכור את מניותיו ברדיו אם לא יעשה כן.

  על-פי תקנות משרד הפנים, דני נישליס צריך לעבור הליך מינוי מחודש לתפקיד דירקטור מן הציבור, בוועדה למינויים של המשרד אם ברצונו להמשיך לכהן בדירקטוריון אתו"ס.

  דני נישליס ממשיך באופן בלתי חוקי בתפקידו ועושה באתו"ס כבשלו, הגם שטרם אושר. יחסיו של דני נישליס עם ראש עיריית חיפה יונה יהב, כללו שורה של מינויים לתפקידים עירוניים בכירים לאורך השנים, תוכנית רדיו אישית של יונה יהב בתחנת רדיו חיפה וחסויות רבות של הרדיו לאירועים שבהם מעורבת העירייה.

  יש גם לשים לב לנסיונותיו של ראש עיריית חיפה יונה יהב, לחדש את ההתקשרות העסקית עם ״רדיו חיפה״, חרף העובדה שהוראות החוק אוסרות התקשרות שכזו. עם התפטרותו המאולצת של דני נישליס, פנה ראש עיריית חיפה, יונה יהב , בצעד תמוה בישיבת מועצת העיר, והסביר לחברי המועצה מדוע הוא חושב שחברי המועצה צריכים לאשר ברוב של שני שלישים באופן חריג את ההתקשרות רטרואקטיבית של עיריית חיפה עם ״רדיו חיפה״ ומכאן ואילך הקשר העסקי ביניהם. כידוע, החוק אוסר כל קשר עסקי משך של שמונה עשר חודשים בין העירייה לבין חבר מועצה לאחר פרישת חבר המועצה".

  בכבוד רב

  עמוס דור

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s