פרויקט ההשתתפות בתוכנית המתאר יוצא לדרך

לכל מי שרוצה לחשוב בגדול, לחלום רחוק, פרויקט חפ'/2000 של תנועת "חיים בחיפה" מתחיל!  בתחילת חודש מרץ הופקדה תכנית המתאר של חיפה (חפ'/2000) לשלב התנגדויות הציבור. עם ההפקדה קיבלנו אנו, תושבי חיפה, את הזכות לומר את דברינו משך שלושה חודשים. משרד הפנים ורשויות התכנון הפקידו בידינו את האחריות לעיין בתכניות, ללמוד אותן, לנתח אותן ולהביע את דעתנו.

למידע נוסף על הפרויקט לחצו כאן

מלימוד ראשוני של התכניות נראה כי מדובר בתכנית המסדירה עתיד בו אין חדש תחת השמש. אבל, אנו סבורים כי לחיפה מגיע יותר. אנו סבורים שגם חיפה ראויה לאנשים שמוכנים לחלום על עולם טוב יותר, ולא מוכנים להתפשר עם מה שקיים, להתחבא מאחורי הטיעון "אין מה לעשות". אם הרשויות לא יודעות לחשוב יצירתי ולכוון גבוה – אז אנחנו נעזור להם.

לתכנית בעלת 'תוקף סטטוטורי' (=תכנית מאושרת) יש השפעה גורלית על התפתחות העיר. במקרים מיוחדים, אפילו משפט אחד בתכנית יכול לשנות מהותית את עתידה של חיפה. על כן החלטנו, פעילי תנועת 'חיים בחיפה', ליזום מפגשים רבים עם הציבור כדי ללמוד ביחד, לשתף, לשאול ולענות, לנסח השגות והסתייגויות, לארגן סעד משפטי, ולוודא שכל תושבי חיפה מבינים את גודל הרגע.

בחודשיים הקרובים יתקיימו מספר אירועים ומפגשים שמטרתם לאפשר לכם להשפיע על תכנית המתאר, אותם נפרסם באמצעים העומדים לרשותנו. אנו מזמינים אתכם/ן לקחת חלק במאמץ החשוב הזה – בעיצוב דמותה של חיפה.

 

להשארת פרטים וקבלת עדכונים לחצו כאן

למידע נוסף על הפרויקט לחצו כאן

תגובה אחת בנושא “פרויקט ההשתתפות בתוכנית המתאר יוצא לדרך”

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s