מה הקשר בין תכנית הנמל החדש לבין תכנית המתאר של חיפה?

נמל המפרץ קשור בקשר עבות אל תכנית המתאר של חיפה שהוגשה ע"י עיריית חיפה, היא מהווה את אחת הסיבות בגללן החלטנו, צוות המחקר של 'חיים בחיפה', לדרוש את עצירת תכנית המתאר. באופן אירוני, הקשר לתוכנית נמל המפרץ הוא הסיבה העיקרית והמהותית ביותר שבגללה אנו דורשים את עצירת התכנית, וכל זה בגלל ש…. הנמל ועורף הנמל כלל אינם מופיעים בתכנית!

מדהים לחשוב שכל מרחב המפרץ אינו מוסבר ואף אינו מופיע בתכנית העיר חיפה בשום צורה. "נמל המפרץ" החדש אותו מקדמת חנ"י (חברת נמלי ישראל), תכנון עורף הנמל, והקשר שבין הנמל החדש לתעשיות הפטרוכימיות – הוא העניין המהותי שישפיע על גורלה של העיר חיפה יותר מכל נושא אחר, ודווקא הוא 'נעדר' מהתכנית.

אנו קוראים למתחם זה, כפי שמופיע בתכנית, "החור השחור, שצבוע בלבן". כתם לבן תמים למראה, החרגה של אלפי דונמים אל מחוץ לתכנית, כתם "ריק" שמבטיח כי כל השטחים האלה בידיהם של ועדות התכנון הארציות, היינו, בידי הממשלה ומוסדותיה (חברת נמלי ישראל), כתם הדוחק את התושבים החוצה ומצמצם את כוחם העתידי להביע את דעתם.

video.start
"החור השחור, שצבוע בלבן", נמל המפרץ החדש נעלם מתכנית המתאר החדשה של חיפה

אנו קוראים לציבור לדרוש כבר היום מהממשלה ומוסדותיה את המידע המלא על מה שמתוכנן במקום שיצבע את דמותה של חיפה, ויקבע את עתיד ילדינו. אנו קוראים לציבור לברר: היכן יהיו דרכי הגישה לנמל, ומדוע הם מוסתרים מהתכניות הרישמיות? היכן יעברו צנרות ותזקיקי הדלקים בין בתי הזיקוק והנמל, ומה יעבור בהם בדיוק? אם נדע מה מתוכנן, נוכל למנוע בעתיד את התכניות הנסתרות המתנהלות על שטחי "החור הלבן". עכשיו הזמן לדרוש את חשיפת תכניותיהם לשטח זה.

מדהים לחשוב שעיריית חיפה, זו האמונה על שלום תושבי העיר, מסכימה עם העלמת המידע הקריטי על חלקים נרחבים משטחי מפרץ חיפה שאינם מסומנים בתכנית. מדובר במהלך חסר תקדים המצביע על קשרים מדאיגים ומעורבות לא בריאה של חברת נמלי ישראל והממשלה עם עיריית חיפה, הגוף שאמור לייצג ולדאוג לציבור. מדובר בלא פחות מאשר תקדים מסוכן להתנהלות בריונית המעידה על פגיעה באמון הציבור, בחסות מוסדות התכנון של מדינת ישראל.

צרו איתנו קשר כדי לחתום על התנגדות לתכנית המתאר של חיפה. נושא זה לבדו מספיק חשוב בשביל לנסוע עד לקצה השני של העיר, ואפילו הארץ, על מנת לחתום על ההתנגדות.

תושבי חיפה, הקריות והיישובים הסמוכים – אם לא נפעל עכשיו, אנו עומדים לקום יום אחד ולמצוא את עצמנו בתוך מרכז התעשייה הכבדה הגדול ביותר בארץ ואולי במזרח התיכון.

צרו איתנו קשר ובואו לחתום >>

העמדה הרשמית של חיים בחיפה בנושא תכנית המתאר החדשה

קראו עוד על נמל המפרץ החדש

קראו עוד על תכנית המתאר החדשה

 

תגובה אחת בנושא “מה הקשר בין תכנית הנמל החדש לבין תכנית המתאר של חיפה?”

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s