עלויות החניה בחיפה הכי גבוהות בארץ – פרק א'

החיפאים משלמים על חניה יותר מכל תושב של עיר אחרת בארץ.

בשבוע שעבר, בישיבת מועצת העיר, דיווח גזבר העירייה ש-70 מיליון ש"ח מהכנסות העירייה ל- 2015 צפויים להגיע מתשלומים עבור חניה ועבור קנסות חניה.

70 מליון ש"ח בעיר של 270 אלף תושבים, מעל 100,000 משקי בית מתוכם לכ- 46% יש רכב אחד ועוד 10% עם שני רכבים, אומר שיש בחיפה כנראה בסביבות 60,000 מכוניות.

70 מליון ש"ח שיתחלקו בין כל בעלי הרכבים בעיר. מדובר באלפי שקלים שיתווספו להוצאות החודשיות שלנו, מעבר לעלות ותחזוקת הרכב, ובנוסף לעלות המחייה בעיר.

יש בינינו ברי-מזל, שיש להם חניה פרטית בחינם, ליד הבית.

ויש אחרים שצריכים לנדוד בלילות לחפש מקום פנוי, ולמצוא דו"ח מחכה להם בבוקר על שמשת המכונית.

חיפה היא לא רק אחת הערים עם שיעור הארנונה היקר ביותר בארץ, אלא גם עיר שבה הוצאות החניה של התושבים הן בין הגבוהות ביותר בארץ. בעוד שבערים אחרות יש פתרונות חנייה לתושבים, ביניהם תעריף מוזל והנחות בחניונים, בחיפה אין כל התחשבות בכך. במקום להסתמך על הכנסות מאורחים בעיר, נטל החנייה נמצא על גב התושבים.

1הכנסות מחניה-1 parking info 2

לפרק הבא – מצוקת החניה בחיפה הולכת ומחריפה. האם יש פתרון? ←

מקורות:

גלובס

עיריית חיפה

איזיפארק

9 תגובות על ״עלויות החניה בחיפה הכי גבוהות בארץ – פרק א'״

 1. הזכות לחנות ליד ביתנו הפקעה מאיתנו לחלוטין במידה ואנו סמוכים לאיזה מוסד ציבורי למרות שאנו גרים ברחוב צדדי או שאנו פשוט סמוכים אליו וזה לא גורם לנו נחת גדולה בחיים.
  ברחוב מונטיפיורי בו אני מתגוררת, אין לתושבים שום זכות חניה ברחוב בקרבת ביתם בשעות הבוקר עד הצהריים פשוט כי יש בו בית חולים גדול שגם ככה גורם להרבה עוול טרדה שלא לומר זיהום ורעשים לא שגרתיים. לא רק שאין לנו ביטחון שנמצא שם חניה בשעות הבוקר, הרי שגם כשיש לנו אוטו משלנו, פקחי העירייה קונסים אותנו. וכשערערתי על עשרות דוחות שקיבלתי עבור מכוניתי הפרטית כשאני בעלת זכות חניית תושב ברחוב וחונה ליד ביתי, העירייה מסרבת לבטל לי את הדוחות בטענה שככה זה.לא בא להם. מדובר ב-3100 ש״ח שאני מאויימת בעיקול מחשבוני ובהם נקנסתי במהלך קיץ 2013.

  עכשו אתם מבינים איך ממלאים את הקופה העירונית?

  אהבתי

 2. בנוסף לקנסות מפקחי העירייה, גם המשטרה נאלצת לחלק דו"חות חניה – נושא שפרק זה של הכתבה לא מסקר, עול כספי נוסף שנופל על כתפי התושבים.
  תלונות רבות, מידי יום, מגיעות מתושבים למוקד 100, שנאלץ לשלוח ניידת תנועה לברור, הכוונה או לרישום קנס (שלא פותר את הבעיה).
  תושבי כרמליה שרוצים לערוך קניות בחנויות שבשכונתם, להיכנס לסניף המקומי של הבנק לקחת דבר דואר ועוד, (בכניסה לשכונה, לאורך ציר מוריה ו\או מרכז הכרמל), בד"כ לא מוצאים מקומות חניה הפטורים מתשלום ונאלצים לשלם על חניה.

  אהבתי

 3. אין דבר כזה "זכות לחניה" ואין שום סיבה שמשאב מצומצם כל כך כמו המרחב העירוני יחולק בחינם (כמו בתל אביב) או יסובסד קשות (כמו בערים אחרות).
  אפשר לקרוא עוד, כאן: http://tlv1.co.il/2013/10/10/%D7%9C%D7%A7%D7%A8%D7%90%D7%AA-%D7%9E%D7%93%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%97%D7%A0%D7%99%D7%94-%D7%9C%D7%90-%D7%A7%D7%95%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%A1%D7%98%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A0%D7%98%D7%9C/

  אהבתי

 4. עמליה היקרה. המשאב המצומצם של המרחב העירוני אינו שייך לעירית חיפה אלא לתושבי חיפה. העיריה מנצלת את סמכותה לאכיפת החוק כדי למלא את החורים שבקופתה, שנוצרו מניהול קטסטרופלי של הגביה וניפוח מצבת כוח האדם שלה, הנגזר משחיתות פוליטית. דמי החניה וקנסות החניה שהעיריה גובה, האמורים לחזור, לכאורה, אל התושבים כתשתיות ושירותים, משמשים, למעשה, להזנת המפלצת הביורוקרטית הלא-תוצלח והרעבה-תמיד שיצרה העיריה—גם, לפי החשד, כשוחד בחירות—שתאבונה לא ידע שבעה. מעמדה של עירית חיפה בנדון אינו שונה, לכן, ממעמדו של השודד על הגשר, הגובה דמי מעבר מכל מי שלא חזק דיו כדי להטילו המימה. שימי לב, עמליה: בחיפה הארנונה היא השניה הגבוהה בארץ, החניה היא היקרה ביותר בארץ, חובות הארנונה—המשקפים את יעילות הגביה—הם הגבוהים בארץ, שירותי העיריה הם מהנחותים בארץ ויציבותה הפיננסית, כפי שהתפרסם לא מזמן, היא ה-33 מתוך 36 ערים. עיריה הגובה תשלום עבור חניה ברחוב בו לתושבי הרחוב אין חלופת חניה, ומטילה קנסות על בעלי תוית חניה המזכה אותם בחנית חינם באותו רחוב, היא-היא השודד על הגשר. הבה ונתאחד להטילו המימה.

  אהבתי

 5. לא יתכן שכולם מתלוננים ושום דבר לא משתנה לטובה !! מדוע אינך משפיעה כחברת מועצת העיר על פתרון העוולות האלה ?? עוולות נוספות : 1- מדיניות אכיפת החניה בעיר – נולדתי בחיפה ואני תושב העיר מזה 50 שנה. כל השנים, בהסכמה בשתיקה – חונים חופשי במרכז הכרמל – כולל באדום-לבן וכו' – ללא אכיפה. מסביב לאודיטוריום במרכז הכרמל יש 2 רחובות קטנים. פתאום אוכפים חניה גם בשבתות וגם בשעות הערב ברחובות אלה. בדקתי מדוע ולמה ? 2 פקחים רמזו לי שהבעלים של חניון האודיטוריום מקורב לעיריה ודורש ומקבל אכיפת חניה בזמנים הנ"ל כדי שיחנו בתשלום בחניון שלו. לא מדהים ? אף אחד לא יכול לבדוק ולטפל ?? 2- העיריה הזמינה קבלנים חיצוניים לביצוע מדידת נכסים ברחבי העיר למטרת חיובי ארנונה. התשלום לחברות אלה – באחוזים מעליית חיובי הארנונה בגין הנכסים שמדדו — ככה, מעל השולחן, בהחלטת מועצה. – לא מדהים ?? ודאי שנעשו כל הטריקים וכל הפרשנויות החד צדדיות כדי להעלות את חיובי הארנונה. וכך אני מוצא את עצמי משלם ארנונה עבור המשרד הצנוע שלי בגובה 150% ביחס לחיוב בשנת 2010. בדוק. ההכנסות שלי לא עלו ביחס לשנת 2010. ודאי לא בשיעור שמתקרב ל-50%. מס' תושבי העיר אף הוא לא עלה בשיעור כזה. אז מה ולמה ? כדי לממן מנגנון מנופח של עובדים בעיריה ? כדי לממן פרויקטים מגלומניים ?? איך אף אחד בעל השפעה לא בודק , שואל את השאלות הנכונות בישיבות המועצה, ומשפיע על קבלת ההחלטות ????

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s