הודעה על פרישה מועדת המשנה לתכנון ובניה

לפני מספר שבועות הודעתי למזכיר העיר על כוונתי לפרוש מועדת המשנה לתכנון ובניה, וזאת בגלל עבודות שמשרדי החל לתכנן שנים רבות לפני כניסתי לפעילות ציבורית, שהיו בהקפאה עד כה, וכעת עומדות לחזור לשולחן העבודה. למרות שמדובר בעניין קצר מועד, וזמני, החלטתי לפרוש מועדת התכנון ולהסיר מראש כל חשש לניגודי עניינים בין עיסוקיי המקצועיים לבין החלטות להן עשויה הועדה להדרש.

כשאני יושבת בועדה זו, כמו בכל פורום ציבורי שהוא, מלווה אותי ראייה מקצועית, נקיה ועניינית בלבד. אין דבר החשוב לי יותר מאשר החופש לפעול על פי שיקול דעתי, וכך זה ישאר. בחרתי לפנות ללשכה המשפטית של העירייה לבדיקת נושא זה זמן רב מראש, ולפנים משורת הדין, כדי להימנע מטיפול בנושא בדיעבד. במקביל, העברתי בקשה למזכיר העיר למנות את חבר המועצה אביהו האן מסיעת "הירוקים של חיפה" למלא את מקומי. טרם התקבלה תשובה לבקשתי זו.

בימים אלו אני מנהלת משרד אדריכלות ועיצוב עירוני פעיל, המתכנן שכונות ופרויקטי התחדשות עירונית בערים רבות בארץ. מאז החלטתי להיכנס לפעילות ציבורית, אני מסרבת לתכנן בחיפה, מתוך עקרון, ודוחה הצעות עבודה רבות.

בנוסף, יש לי מילים קשות לומר על ועדת התכנון שבה כיהנתי כשנה וחצי, על האופן שבה הועדה מנוהלת, על דרך קבלת ההחלטות, ועל הפוליטיקה שעומדת שם מעל להיבטים המקצועיים, בניגוד גמור לכל עיר מתוקנת בעולם. למדתי היטב את המערכת, ועוד אחזור ואתקן אותה בעתיד.

חשוב לי להדגיש, ואף להבטיח: אמשיך בעשייה הציבורית השוטפת והאקטיבית למען חיפה ותושביה במלוא המרץ, גם בנושאי תכנון ובניה, במועצת העיר ובכל הערוצים האפשריים האחרים.

תגובה אחת בנושא “הודעה על פרישה מועדת המשנה לתכנון ובניה”

  1. כל ועדות הבניה, החל מהמקומית ועבור למחוזית הינן כיסוי תחת, כפי שאומר המשפט הישן, "אם יש לך חברים אתה לא צריך פרוטקציה", ככה זה בועדות הבניה, אם יש לך פרוטקציה, אתה מסודר, וההתנגדויות הן לצורך הפרוטוקול בלבד. האישור בצורה זו או אחרת יינתן. ראו את מקרה מזרחי בסביוני דניה, חריגה של 5000 מטר, בלחץ מהנדס העיר (כנראה יש חבר חשוב שרמז למזרחי שהכל יהיה בסדר), אושר הכל למרות בית המשפט העליון.

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s