בדיקה של אור ירוק מעלה ממצאים חמורים בבטיחות בדרכים בחיפה

"קבוצות הנוער בחיפה מסכמות שנה של מאבק בתאונות הדרכים. התוצאות מעידות על חוסר ביטחון חמור."
כך עולה מכתבה של מאיינט על הבטיחות בדרכים בחיפה. על אף שהעירייה מתרברבת בהשקעה שלה בכבישים, גם השנה מספר ההרוגים בתאונות הדרכים עלה.
שימו לב במיוחד לאחוז הגבוה של מדרכות לקויות – בדיקת ליקויים במדרכות העלתה כי מתוך 36 מדידות ברחובות שונים, 61% מהן היו מתחת לתקן.
התשתיות הציבוריות שלנו מאכזבות אותנו ומסכנות את חיינו.
יש בחיפה רחובות שלמים שבהם אי אפשר ללכת על המדרכה, בגלל שהיא הפכה לחניון אחד ארוך. אין בכלל חשיבה על הולכי הרגל, כיוון שכלי הרכב תפסו את מקומם כדיירי העיר החשובים יותר.

מה זה אומר על הילדים שלנו, והאם נוכל להרגיש רגועים כשהם הולכים לבית הספר?

תודה לקבוצות הנוער של עמותת אור ירוק על המחקר החשוב והההכרחי הזה.

roadSafetyArticle

תגובה אחת בנושא “בדיקה של אור ירוק מעלה ממצאים חמורים בבטיחות בדרכים בחיפה”

  1. זאת הזדמנות להעיר על משכי האור הירוק להולכי רגל בצמתים מרכזיים—נושא בטיחותי מאין כמוהו.

    השבוע שודרה כתבה בערוץ 10 (10 של ערוץ…) על כך שקשישים ומוגבלים ויתר הבלתי-זריזים-שלא-באשמתם אינם מספיקים לעבור מעברי חציה מרומזרים בעוד האור ירוק, מפני שעובד העירייה מתכנת הרמזור דווקא כן מספיק! וזה לא מפני שהוא יותר חכם. ובעקבות הכתבה, כמצופה, משרד התחבורה לא יכול היה להמשיך ולהתעלם מהבעיה והודיע על פעולה כלשהי שינקוט.

    וזה הזכיר לי כי לפני מספר חודשים פניתי דרך שירות 106 של "חיים בחיפה" לבדיקת משכי רמזורי הולכי הרגל בצומת מרכז חורב. ואלה הפנו את הבקשה לעירייה, וזאת, כמובן, נפנפה אותי בזלזול. כי מי כעובד עירייה עם סמכויות שלטון מולדות יודע הכי טוב—בטח יותר טוב מנתין מושתן שלו. והעירייה הוכיחה לי באותות ובמופתים מספריים שאין שום בעיה ומי שלא בסדר זה אני. התוצאה היתה שהפכתי לעיוור צבעים בכל הנוגע לרמזורי הולכי הרגל באותו צומת.

    אני מציע לנצל את תשומת הלב לנושא, שנכפתה על גוזר סרטי המחלפים ומפעיל פיצוצי הגשרים, ולדאוג לכך שחיפה תהיה הראשונה-בתור לביקורת מקיפה של תזמון רמזורי הולכי הרגל. אולי סו"ס אוכל אפילו אני—טיפוס לא ממש מגושם—לעבור ברגל את רחוב חורב באופן חוקי, בירוק, ובמחזור רמזור אחד.

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s