שרי האוצר והבריאות: לא מספיק להרחיב את מחלקת האונקולוגיה! עצרו את התוכניות המקודמות במפרץ חיפה!

בשבוע שעבר הודיע שר האוצר על העברת תקציב של 35 מליון ש"ח להרחבת המחלקה האונקולוגית החדשה ברמב"ם. כל דבר שיקל על חיי התושבים והתושבות שנלחמים על חייהם ובריאותם הוא מבורך. יחד עם זאת אני סבורה ששר האוצר, היושב גם בראש מנהל התכנון – צריך לדאוג גם לבריאים. השבוע הוצאתי למר כחלון מכתב חריף: "לא מספיק להרחיב את מחלקת האונקולוגיה. עליך גם לוודא שהחיפאים לא יזדקקו לה", בו דרשתי לעצור את כל התכניות המקודמות היום במפרץ חיפה להרחבת התעשיתיות לבחינה מחודשת.

הצהרתו של שר האוצר מצטרפת לעוד שני משרדי ממשלה המכירים בבעיית הזיהום והתחלואה החיפאית – משרד הבריאות שחשף את הנושא ומשרד להגנת הסביבה שהציג לאחרונה תכנית להבראת מפרץ חיפה. למרות ששלושה משרדי ממשלה מכירים באופן רישמי בבעיה החיפאית, אף אחד אינו נוקף אצבע לעצור את מנהל התכנון, בראשותו של כחלון, המקדם בימים אלה מקבץ תכניות הרסניות שיחריפו את הבעיה במפרץ חיפה. אי אפשר לתמוך בחולי הסרטן מחד, ולהרחיב את התעשיות המסרטנות מאידך. כך כתבתי לו: "אדוני הנכבד – אתה יודע שיש בעית תחלואה קשה בחיפה, אתה מודה בכך ציבורית, ולמרות כל זאת – אתה נותן יד להחרפתה בעצם התעלמותך מפעילות מנהל התכנון תחת הנהגתך, להרחבת והעצמת תשתיות הפטרוכימיה במפרץ. אתה בוחר לעזור תחת כובע שר האוצר, ומתעלם מהנזק שיוצר מנהל התכנון תחת כובע אחר שלך עצמך".

מדובר באקט פופוליסטי להחריד. קראנו לשר האוצר לסיים את שיעורי הבית לפני שהוא יוצא לשחק עם חבריו בפוליטיקה העירונית. כחיפאי וכפטריוט מקומי, כולנו מצפים ממנו שיתייחס לבעיה האמיתית ולמציאת פתרון עבורה, ולא יעסוק רק בעזרה ראשונה. למירוק המצפון – אין מחיר.

במכתב נפרד לשר יעקב ליצמן קראתי להתערב בנעשה בחיפה.

הנכם מוזמנים לקרוא את המכתבים.
שילחו לנו את פרטיכם אם אתם רוצים לשמוע עדכונים.

נספחים:

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s