"רוצים מתקני אושר לפני מתקני כושר!" – הצעה לסדר של חברת המועצה טלי משולם איטח בנושא גן כיכר הרקפות

18 בינואר 2016

לכבוד

ראש העיר, מר יונה יהב
חברי מועצת העיר

הצעה לסדר בנושא: הגן שבכיכר הרקפות

גני המשחקים בחיפה הוקמו כדי להעניק לילדי חיפה מרחב ציבורי פתוח ובטוח בו ישחקו במתקני משחקים שמתקינה עבורם הרשות המקומית וכל אלו יהוו זיכרון ילדות כמו שאני זוכרת את עצמי כילדה, כך גם דורות רבים של ילדים.

אני פונה בעניין גן המשחקים בכיכר רקפות שלאחרונה הוחלט להקים בו מתקני כושר המשמשים בני נוער ובוגרים וזאת על חשבון השטח בגן בו יכולים להיות מתקני משחקים הנגישים לבעלי מוגבלויות וקשיי נגישות.

יותר מ-20 שנה לא נגעה עיריית חיפה בגן המשחקים בכיכר רקפות. כעת, היא הולכת לגדוש אותו במתקנים לא רלבנטים ושוכחת את הילדים ובמיוחד את אלו בעלי קשיי ובעיות הנגישות שזכאים אף הם לגן משחקים מאחר ובכל חיפה רבתי לא מצאו לנכון עד עצם היום הזה להקים פארק לבעלי קשיי נגישות למרות פניות חוזרת ונשנות של הורים ונציגי בעלי הצרכים המיוחדים.

ציבור המשתמשים בגן זועם על הבחירה וההחלטה שנעשתה בלי שיתוף הציבור המשתמש בגן וקיווה שהשיפוץ שבו יראה את צרכי הילדים לפני הכל וחשוב מזה, יתייעץ עם מי שמשתמשים בו ולא יחליט עבורם החלטות לא מתאימות.

מעבר לכך נעשו פעולות תמוהות במקום כמו כריתת עץ ותיק שלא הפריע לאיש, לא נעשה שידרוג של התאורה וההצללה. בקיצור, כיום, לאחר טיפולה של עיריית חיפה בגן כיכר הרקפות, זהו גן לא ממש מזמין ילדים ולצערי מפלה בין ילדים נכים לילדים שאינם נכים, בתקופה בה אין עוררין על הצורך להנגיש את המרחב
הציבורי לבעלי צרכים מיוחדים. זהו מעשה חמור ואנטי קהילתי!

מאחורי עומדים הורים המבקשים לתקן את המצב שקבעה העירייה בגן למורת רוחם של המשתמשים בו ואני מבקשת לעצור את התהליכים ולתקן את המצב בשיתוף קהילת משתמשי הגן.

אינג׳ טלי איטח משולם
חברת מועצת העיר
סיעת "חיים בחיפה"

IMG-20160123-WA0012IMG-20160123-WA0008IMG-20160123-WA0009IMG-20160123-WA0010IMG-20160123-WA0011IMG-20160126-WA0019

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s