סיעת "חיים בחיפה" בין זוכי אות הגלובוס הירוק לשנת 2016

היום הגענו נציגי קבוצת 'חיים בחיפה' לכנסת, כדי לקבל את 'אות הגלובוס הירוק' על המאבק שאנו מקיימים למען איכות האויר והחיים במפרץ חיפה, יחד עם ארגונים רבים שלוקחים חלק בשינוי פני המפרץ. פרס זה מוענק מידי שנה ע"י ארגון 'חיים וסביבה' למצטיינים בעשייה למען הסביבה. איתנו עלו לבמה גם מגמה ירוקה, אמהות ואבות למען חיפה והקריות, הפורום הישראלי לשמירה על החופים, אזרחים למען הסביבה, אומ"ץ, הירוקים של חיפה, הקואליציה לבריאות הציבור, פורום אדם וסביבה, אדם טבע ודין, פורום עזר"א וצלול.

ואלה דברינו הרישמיים על הפרס-

סיעת 'חיים בחיפה' בראשות ד"ר אדר' עינת קליש רותם, חרתה על דגלה את חזון חיפה כעיר בת-קיימא, צעירה, בריאה, המטפחת כלכלה נקייה ומתקדמת. בשנות פעילותה מתמקדת הקבוצה בתכניות המקדמות את הרחבת תשתיות התעשייה המזהמת במפרץ חיפה. הקבוצה כוללת אנשי מקצוע רבים הפועלים בהתנדבות, מעמיקים את בסיס הידע שלהם ושל תושבי חיפה בנושא, ומביאים אותו, באמצעות פעילות פוליטית מקומית וארצית, לזירה הציבורית.

דמותה האנושית, הכלכלית והסביבתית של חיפה תושפע עמוקות מהעתיד להתרחש במפרץ חיפה. המאבק להובלת חיפה לעתיד טוב יותר מחייב להבין את תהליכי העבר – הירושות שקיבלנו והשיפורים אותם השגנו עד כה; מחייב לקרוא נכוחה את ההווה – התקנים, החוקים, הכוחות הפוליטיים, הרגולטורים והמוסדיים הפועלים בנושא; ולבסוף, מחייב להעמיק בעתיד הצפוי לעיר- לאן פנינו מועדות לאור התכניות להרחבת התעשיות המקודמות באזור זה – בתי הזיקוק, קרקעות הצפון, נמל המפרץ ונמל הדלקים, שבאים על חשבון חיזוק שדה-התעופה וכלכלת התיירות באזור.

בשעה שארגונים רבים משקיעים את מרצם בחשיפת מחדלי העבר, ובדרישה מוצדקת להתנהלות בשקיפות בהווה, קבוצת 'חיים בחיפה' משקיעה את עיקר פעילותה כשפניה לעתיד, מתוך מטרה לעצור את תהליך ההידרדרות הנוסף הצפוי למפרץ חיפה. כמו אניה המפליגה אלי שרטון, חיפה חייבת לשנות את כיוונה לעבר יבשת חדשה, שכן זו לה נקודת האל חזור. הקבוצה מקפידה להציג חלופות המשקללות לעומק היבטים תכנוניים, כלכליים, חברתיים וסביבתיים, ומציגה תמונה אינטגרטיבית וראייה הוליסטית לעתיד טוב יותר עבור מטרופולין הצפון.

בהוקרת תודה על ההכרה בפעילותם, מבקשים חברי קבוצת 'חיים בחיפה' להזכיר שהמאבק על דמותו של מפרץ חיפה נמצא בתחילת דרכו, וכי עוד נכונה להם עבודה רבה. הם קוראים לציבור לשמר ערות ואחריות ציבורית מתוך הכרה ביכולתם להשפיע על עתיד האזור.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s