הצעה לסדר – שיקום ושיפוץ שדרות יצחק, הצבי וסביבת הכרמל הוותיק

8.8.16

הצעה לסדר – שיקום ושיפוץ שדרות יצחק, הצבי וסביבת הכרמל הוותיק

בסיור שערכנו בחודש שעבר עם תושבים רבים ומיואשים המנסים מזה מספר שנים לקדם את שיפוץ התשתיות של רחובות מגוריהם, קיבלנו דיווח מקיף על היקפי הליקויים הקיימים במדרכות ובכבישים, ועל ההיסטוריה הארוכה של מאמצי התושבים לקדם את הפתרונות מול עיריית חיפה, שנותרו ללא מענה.

לא צריך הרבה בשביל לראות את מצב התשתיות הנוראי. ישנם ליקויים בכביש שכמעט ולא מאפשרים מעבר של מכוניות מבלי לפגוע בגחון הרכב.
לדברי התושבים עמם נפגשנו, רבים המתגוררים ברחובות אלה הינם אנשים מבוגרים. הקרבה למרכז הכרמל, לאודיטוריום, לסינמטק וכו', חשובה עבורם ומאפשרת להם ליהנות מחיי תרבות עשירים במרחק הליכה. אולם, התשתיות הרעועות גם של הכבישים וגם של המדרכות מגבירות אצל כולם את החשש מהליכה רגלית, במיוחד באירועים ובפסטיבלים שבתקופתם מרבית המדרכות חסומות על ידי כלי רכב חונים, ולא משאירים להם ברירה אלא לצעוד על הכביש. מדובר בפגיעה משמעותית באיכות חייהם. בנוסף, בסוף המסמך מופיעים צילומים של עצים מיובשים שנשתלו זה עתה בשדרות הצבי, ואינם מטופלים כראוי למרות ההשקעה שעשתה העירייה לשתול אותם.

אבקש לקבל את תכנית העבודה של עיריית חיפה לטיפול ושיקום שכונה זו, כולל לוחות הזמנים לעבודה. אבקש לציין באופן מדויק מתי תיכנס שכונת הכרמל הוותיק לתכנית העבודה של עיריית חיפה, מה מהרשימה המצויינת כאן יטופל, ומתי, מה הם לוחות הזמנים, ומתי אנו צפויים לראות את שיקום התשתיות הציבוריות.

בברכה,

אינג' טלי משולם איטח
סיעת 'חיים בחיפה'

מצגת זאת דורשת JavaScript.


page0026
מתוך כלבו, 19.8.2016

תגובה אחת בנושא “הצעה לסדר – שיקום ושיפוץ שדרות יצחק, הצבי וסביבת הכרמל הוותיק”

 1. בנסיעותינו משכונת כרמליה לכיוון כביש מס' 2, תוך ניסיון שלא לעבור דרך מרכז הכרמל ו\או שד' מוריה אשר פקוקים ביותר בכל שעות העומס המקובלות, עלינו לבחור בין 2 חלופות גרועות ביותר מבחינת איכות תשתיות הכבישים – שד' הצבי ו\או שד' יצחק. נסיעה בכבישים אלו מסוכנת, מחייבת נסיעה במהירות נמוכה ביותר, וגורמת לבלאי מוגבר ברכב.

  רחוב בייליס שבשכונת כרמליה, בו אני גר מזה 23 שנים, איכות הכביש והמדרכות בו נמוכה ביותר כמעט לכל אורכו. מידיי מספר חודשים סותמים בור, אך מהר מאוד התיקון נעלם וליקויים נוספים נחשפים, אך אף פעם בתקופה זו הרחוב לא שופץ.
  פניות תושבי הרחוב לעירייה, בנושא זה, לא נענו. פניתי (פעם שנייה) דרך אתר העיריה בבקשה לשיפוץ הרחוב, ושוב קיבלתי תשובה לקונית, בכתב, שגם בשנת העבודה הקרובה, שיפוץ תשתיות רחוב זה לא נכלל (ללא חזון, ללא תקווה).
  משום מה המדרכה ברחוב זה, טופלה פעמיים עד בית מס' 10, ב-2 הפעמים (סיבה לא ברורה).
  בטיחות ואיכות חיי התושבים, אשר משלמים עשרות שנים את הארנונה מהיקרות בארץ, אינה נר לרגלי העיריה.
  פגישת "שולחנות עגולים" נטעה תקווה בתושבים. אך כל שהעירייה עשתה זה – צביעת סימונים על הכביש……

  אין תקווה עם עירייה שכזו !

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s