ערר על על תכנית חיבורי נמל המפרץ

בחודש נובמבר העברנו לועדה המחוזית בקשה רישמית לקבלת אישור לערער על תכנית חיבורי נמל המפרץ למועצה הארצית.

arar

השבוע התבשרנו כי הועדה המחוזית מסרבת לאשר את בקשתנו לערער על תכנית חיבורי נמל המפרץ למועצה הארצית, וזאת למרות שלא קיבלנו כל תגובה עניינית על אף אחד מהסעיפים שהצגנו, שחושפים את אי-תקינות מערכת התכנון. מוזמנים לקרוא עוד בכתבתו של יגאל חי בכלבו.

arar2

למען האמת – זה היה לגמרי צפוי.
למוסדות התכנון אמור להיות תפקיד כפול – מצד אחד לדחוף תכניות על מנת לשפר את המציאות לטובה, ומצד שני לבקר ולאזן תכניות על מנת למנוע פגיעה.
מערכת התכנון כבר מזמן שכחה מתפקידה השני, וגם בראשון היא בוגדת, וכל זאת בחסות כמה פוליטיקאים ומוסדות ממשלתיים שדוחפים אותה בכל הכוח לשנות את המציאות לרעה.

בכל הקשור לעתיד מפרץ חיפה – אין לנו כל ציפיות ממערכת התכנון, מזמן. הם מתעלמים באופן סדרתי מרצון הציבור, וגם מחוות הדעת של אנשי מקצוע. הם בוגדים בנו, הם בוגדים בתפקידם, ובלי להתבלבל. גם ראש עיריית חיפה בגד וממשיך לבגוד בכל תושביו. הוא תומך בתכניות להרחבת התעשיות, ובו בזמן מתחזה לאדם אחראי שדואג לסביבה.

בימים אלה אנו בוחנים את האפשרות היחידה שנותרה עומדת בפנינו, הערוץ המשפטי. כפי שידוע לכם, הליכים משפטיים דורשים משאבים ותקציבים. למרות היותי נבחרת ציבור רישמית, כל הפעילויות שלי ושל הצוות הנפלא שפועל איתי נעשות בהתנדבות מלאה ובמימון אישי שלנו. הממשלה אולי נותנת לחברי המועצה זכויות, אבל היא לא נותנת סמכויות, ובוודאי לא משאבים.
לאחר שנבדוק את האפשרויות העומדות לפנינו עם יועצינו המשפטיים, נמשיך ונדווח.

***

תזכורת קצרה להיסטוריה שלנו עם תכנית "חיבורי נמל המפרץ":

  • במהלך חודשי הקיץ ניהלנו קמפיין גדול מאד נגד התכנית שתאפשר להגדיל את מערך הפטרוכימיה במפרץ חיפה, וגם תסנדל את העתיד של שדה התעופה בחיפה.
  • סיעת 'חיים בחיפה' הוציאה התנגדות מקצועית ומעמיקה, אליה הצטרפו כ- 750 תושבים ותושבות בחיפה והסביבה ע"י חתימה על תצהירי עורכי-דין.
  • התכנית נידונה במהלך חודש אוגוסט בוועדה המחוזית. הדיון נקבע באופן חפוז, כך שמרבית המתנגדים אפילו לא הספיקו לקבל הזמנות בזמן. למרות זאת היתה נוכחות מרשימה של כ- 150 חיפאים.

***
לפני כחודש ימים החליטה הוועדה המחוזית לאשר את קידום התכנית, ודחתה את הטענות שלנו מבלי שמצאה לנכון לספק הסברים רציניים. על פי חוק, עלינו לקבל אישור להגשת ערר למועצה הארצית. הגשנו בקשה כזו בחודש נובמבר, עליה קיבלנו השבוע דחייה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s