שאילתה בנושא: הצבת עמדות אבטחה במוסדות החינוך וחיבורם לחשמל

לכבוד: מזכיר העיר, גב' ברכה סלע,

 עבור ראש עיריית חיפה מר יהב.

שאילתה בנושא: הצבת עמדות אבטחה במוסדות החינוך וחיבורם לחשמל 

העירייה הצהירה לא אחת כי תנאים בסיסיים למאבטחים הינם נר לרגלי העירייה,אך על פניו בשטח הדבר לא נראה כמיושם. לפני כשנתיים התקינה העירייה עמדות למאבטחים במוסדות החינוך בעיר (בבתי הספר ובגני הילדים ) ומאז ועד היום טרם חוברו עמדות אלו לחשמל. מיותר לציין כי מזג האוויר לא מיטיב עמנו ברב בשעות היום, הן בימות החורף והן בימות הקיץ.

בפניות למוקד העירוני נמסר כי הנושא הינו באחריות מנהלי בתי הספר וגני הילדים וכי הם אחראים לחבר את העמדות הללו לחשמל, ומתוך התקציב שלהם.

בנוסף, יש כיום מוסדות חינוך בעיר שעדיין נמצאים ללא עמדות אבטחה בכלל, מה שמותיר את המאבטח חשוף לפגעי מזג האוויר.

מצ"ב תמונות ממתחם גני הילדים בשכונת רמת הנשיא, ניתן לראות כיצד המאבטח מתאמץ לייצר לעצמו מחסה מפני הגשם. לא בכך הוא אמור להתעסק אלא בהגנה על הילדים והצוות ששוהים במתחם.

במקרה של שכונת רמת הנשיא שנמצאת עדיין בבנייה, בעקבות פניות הורי הגן לעירייה והצפת הנושא ברשת החברתית, העירייה הבינה כי יש באזור הגנים שבח"ים ובשל כך הוצבה השמירה במקום. אך מדוע אין שם עמדה שבה ניתן להסתתר מפני הגשם או השמש היוקדת? ומדוע אין היא עדיין מחוברת לחשמל? אלה הם תנאי העסקה מינימליים הדרושים לאנשי האבטחה, שיתנו להורים תחושה כי לא מפקירים את בטחון ילדינו.

אנו חיים במציאות לא פשוטה. כאשר יש כוננות ביטחונית מיד מתגברים את האבטחה סביב מוסדות החינוך. מן הראוי לדאוג לתנאים בסיסיים על מנת שזה יתאפשר.

  1. מדוע לא משלבים עמדות אבטחה בכל מוסדות החינוך כבר בשלב התכנון? אם היו מתכננים זאת במסגרת הקמת בית ספר חדש / מתחם גני הילדים, הרי שהעלויות היו זניחות באופן יחסי לעלויות של הקמת עמדה חדשה, והמימון היה פשוט יותר. יש להגדיר זאת עוד בשלב התכנון. כיצד יכול להיות שמוסדות החינוך של רמת הנשיא שנבנו רק עכשיו לא כוללות תכנון זה?
  2. האם תוכננו ונבנו עמדות מאבטחים במוסדות החינוך ,הן בתי ספר והן גני ילדים, המוקמים בימים אלה בשכונת נאות פרס?
  3. מדוע לעמדות הקיימות אין חיבור של חשמל ומהי עלות לחיבור כל העמדות הקיימות?
  4. מדוע עיריית חיפה לא יכלה לתקצב את החיבור לחשמל של העמדות הקיימות? ומדוע העמיסו זאת על תקציב בתי הספר? כמו כן באשכולות גני ילדים, כגון זה הנמצא ברחוב פרץ מרקיש, הרי להם אין לו תקציב כמו לבתי הספר. ומי אחראי לחיבור עבורם?
  5. מהי עלות הקמת עמדות חדשות? מה כלל התקצוב, עמדה בלבד או גם חיבור לחשמל? האם הייתה פנייה כלשהי  מעיריית חיפה לתקצוב פרויקט שכזה?

אודה לבדיקת הנושא וקבלת תשובות לכל השאלות.

בברכה,

אינג' טלי איטח משולם
חברת מועצת העיר
סיעת "חיים בחיפה "

מצ"ב תמונות הממחישות את הסיטואציה שלשומר אין ביתן.

שומר עומד על כיסא תחת כיפת השמיים

Photo: Orrling, CC BY-SA 3.0

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s