שמחנו לעזור! השירותים הציבוריים במרכז זיו הונגשו לנכים ובעלי מוגבלויות.

לבקשתנו, ולאחר דיון נוקב בישיבת מועצת העיר האחרונה – השירותים הציבוריים במרכז זיו הונגשו לנכים ובעלי מוגבלויות.
עכשיו נותר לוודא שהם יהיו פתוחים גם אחרי 19:00 בערב, שעות שבהם הרבה עסקים עדיין פתוחים (בתי אוכל, מסעדות, פאבים, גלדריה, סופרמרקט, סופרפארם).
עיריית חיפה הבטיחה שתבדוק נושא זה מול העסקים המקומיים, אנחנו מצפים שתעמוד במילתה.
נמשיך לעקוב ולפעול למען התושבים.


28.10.17

ברכה שלום רב,

שאילתה ישירה: שעות הפתיחה של השירותים הציבוריים במרכז זיו, והנגשתם לאנשים עם מוגבלות.

בכיכר זיו קיימים שירותים ציבוריים פעילים המשרתים את באי המרכז המסחרי שפועל עד שעות הלילה המאוחרות. למותר לציין שמדובר במרכז מסחרי שוקק חיים של השכונה הגדולה בארץ בהיקף תושביה, נווה שאנן.

השירותים הציבוריים העירוניים נסגרים בשעה 19:00 בערב, למרות שפאבים, גלידריות ובתי הקפה במקום ממשיכים לפעול עוד שעות רבות, וכן, חלק מהחנויות (כמו הסופר, סופר-פארם ועוד). ברגע שהשירותים הציבוריים נסגרים, תושבים רבים מבקשים להיכנס לעסקים הפרטיים כדי להשתמש בשירותים שלהם.

השירותים הציבוריים ממוקמים באזור יחסית נגיש ונוח, אך הם עדיין אינם מונגשים לאוכלוסיית הנכים ובעלי המוגבלויות, וזאת למרות שמדובר במאמץ קטן – מדרגה אחת בלבד שדורשת שינוי. הם נמצאים על שטח מישורי בהמשך לחניון מוסדר גדול.

וכך יוצא שהעסקים הפרטיים נדרשים לפתוח את דלתם לציבור הרחב הזקוק לשירותים בשעות הערב, וכן, הם גם נדרשים לשרת את ציבור הנכים בגלל שהשירותים הציבוריים אינם מונגשים להם, אף על פי שמדובר בהסדרה לא מסובכת.

שתי שאלות:

1. מתי מתכננת עיריית חיפה להסדיר את הנגשת השירותים של מרכז זיו עבור אנשים עם מוגבלות?

2. מדוע סירבה העירייה להשאיר את השירותים הציבוריים פתוחים עד שעה מאוחרת יותר בערב? האם עיריית חיפה לא חושבת שבמקומות מסוימים בעיר ראוי לספק שירותים עירוניים עד שעות מאוחרות יותר?

בהקשר זה ברצוני לציין שבעלי העסקים במקום הביעו נכונות לשאת במטלות ובאחריות על השירותים בשעות המאוחרות של הערב, לוודא סגירתם ותקינותם, ולשתף פעולה עם עיריית חיפה על מנת לעזור ולהקל על שמירת המקום. אני סבורה שיש למצוא יחד איתם את המתכונת הטובה ביותר לשיתוף פעולה.

תודה,

ד"ר עינת קליש רותם,
יו"ר סיעת 'חיים בחיפה'


זו התשובה שקיבלנו:

תגובה אחת בנושא “שמחנו לעזור! השירותים הציבוריים במרכז זיו הונגשו לנכים ובעלי מוגבלויות.”

  1. תודה על פעילותכם. אשמח אם תוכלו גם לדאוג לכך שהשירותים הציבוריים בחוף הכרמל ליד מלון מרידיאן יהיו פתוחים בערב כאשר הטיילת הומה מאנשים.

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s