ד"ר עינת קליש רותם

חברת מועצת העיר ויו"ר סיעת "חיים בחיפה"

ילידת 1970, נולדה וגדלה בחיפה. מגדלת יחד עם בן זוגה בעז את שני בניהם בחיפה, בשכונת רמות ספיר.

מתכננת ערים עטורת פרסים, מומחית בתהליכי התחדשות עירונית ובתכנון עירוני בר-קיימא. אוהבת ערים מושבעת שמלווה ועוקבת אחר תהליכי השינוי שקורים בערים המובילות בעולם. בשנים האחרונות פועלת למען חיפה בזירה הציבורית, ומנצלת את הניסיון העשיר והמגוון שצברה בארץ ובעולם למען חיפה. מנהלת משרד פרטי המוביל תכנון וניהול פרויקטי בינוי והתחדשות עירונית גדולים בכל הארץ עם המגזר העסקי והמוסדי. משרדה ממוקם בשכונת הדר בחיפה. בעברה לימדה שנים רבות בטכניון ובאוניברסיטת תל אביב.

בשנת 2012 החליטה להיכנס לפוליטיקה בגלל תכניות לקויות שעיריית חיפה מקדמת בעיר, ובגלל תכניות הרסניות של הממשלה המקבלות את תמיכת העירייה והסכמתה שבשתיקה. לטענתה, אלה יוסיפו לשפוך שמן למדורת דעיכתה הכלכלית והדמוגרפית של חיפה, ולכן יש חשיבות להקים הנהגה מקצועית לחיפה. עם כניסתה לפוליטיקה בחרה להימנע מכל פעילות עסקית בחיפה, כדי לשמור על ניקיון כפיים.

השכלה וניסיון מקצועי

עינת קיבלה את הדוקטורט מאוניברסיטת ETH בציריך, שוויץ, בעוד שני תאריה הראשונים הם מהפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון. את התואר הראשון באדריכלות סיימה בהצטיינות (1995), ואת התואר השני בעיצוב עירוני בהצטיינות יתרה (2001) .

ניסיונה המקצועי רלוונטי במיוחד לנושאים מהותיים לעתיד העיר חיפה, וכולל עיסוק בשיקום אזורי תעשייה ומרכזי ערים. עינת הייתה שותפה בצוות חשיבה של פרויקט מוביל לשיקום אזור תעשייה באמסטרדם, שם הכירה את מיטב המתכננים בעולם המתמחים בחידוש ערים ולמדה על תהליכי התחדשות מוצלחים שעברו ערים רבות באירופה, בצפון ובדרום אמריקה ובמזרח הרחוק.

פעילות ציבורית

בשנת 2011 נבחרה לכהן כיו"ר עמותת האדריכלים סניף חיפה, ובוועד המנהל של "הקואליציה לבריאות הציבור". בשנת 2012 ייסדה את "התנועה להחזרת העיר אל חיפה", שהובילה את המאבק לפתיחת חזית העיר אל הים, וקראה תיגר על מדיניות עיריית חיפה ורכבת ישראל במספר אפיקים שונים.

בשנות הפעילות הציבורית נחשפה עינת לחוסר מקצועיות של ההנהגה הפוליטית הנוכחית בחיפה, והחליטה לעבור לזירה הפוליטית על מנת להשפיע על קבלת ההחלטות. יחד עם שותפים לפעילות הציבורית ייסדה הקבוצה את סיעת "חיים בחיפה".

הצלחה פוליטית ראשונה

למרות שנכנסה לזירה הפוליטית אנונימית וללא משאבים, אף על פי שמרבית מכלי התקשורת המקומיים התעלמו מקיומה, ולמרות שעמדה מול ראש עיר מכהן שלרשותו עמדו כל משאבי העירייה – עינת קיבלה תמיכה של 15% מכלל המצביעים בחיפה, ונכנסה למועצת העיר עם שלושה מנדטים, הסיעה השניה בגודלה. כל זאת תוך חצי שנה בלבד מתחילת הפעילות. הישג זה עלה על ציפיותיהם של תושבים רבים והוכתר בתקשורת המקומית כ"הפתעת הבחירות".

למרות מה שהקנו לה הישגיה, עינת דחתה תפקידים בפוליטיקה המקומית ואף ויתרה על מקום ריאלי באחת המפלגות המובילות בכנסת. היא בחרה להישאר בחיפה ולפעול כמובילת דעה באופוזיציה, במקום שבו תוכל להישאר נאמנה לקולה ולדעותיה.

29 תגובות על ״ד"ר עינת קליש רותם״

 1. בעלת נתונים מעולים לתפקיד ואדם שאכפת לו מהתושבים ומהעיר. עלי והצליחי בגדול. בהערכה רבה, טל שדה.

  אהבתי

 2. לצערי לא שומעים ממנה מספיק . ורוב האנשים לא יודעים שהיא קיימת . דרוש יותר פרסום רציני.

  אהבתי

 3. לא שמעתי שום דבר על קריית חיים שמוזנחת כבר המון שנים רק מי שגדל בקריה מבין את ערכה

  אהבתי

 4. אני תושב קרית חיים ותומך בך ובסיעה שלך לרשות העיר.
  היום מתקיימים בחירות למורשון ולצערי לא הצלחת לבחור דמות דומיננתית שתביא אנשים תומכים בקלפי וחבל.
  למרות כל האמור לעי"ל הצבעתי בשבילו ואני מקווה לטוב.
  בנוסף רציתי להגיד לך שאת לא שומרת קשר עם תומכים .

  אהבתי

 5. אני תושב הדר ומאוד מעריך את הפעילות שלך . זה בא מאהבה ורצון טוב לעזור לעיר ולתושבים.
  ברצוני להעיר שאת צריכה להיזהר לא ליפול עם אנשים שאין כוונת העיר לעיניהם דוגמת חברך לסיעה העו"ד שפרש…
  את מביאה איתך משהוא חדש שנקווה שיהווה סימן ,שיבוא יום ואנשים טובים יהיה להם מקום במוסדות והעיריות.
  תתחברי לטובים והעדינים.

  אהבתי

 6. קרית חיים.לצערי אתם החצר האחורית של חיפה .תתעוררו מתקרבים לבחירות .

  אהבתי

 7. רק עינת קליש תוציא את העיר ממאסר ומתרדמת.יונה יהב החליט בשנה הזאת שנת בחירות להראות לציבור כמה שהוא פועל למען חיפה.יונה .היכן היית במשך כל הקדנציות שלך?היכן נעלמת.עכשיו שנת בחירות אתה מבקש את הקול שלנו.דבר נוסף.ציבור יקר צאו להצביע ולהשפיע.אחרת תושבי חליסה יגברו עליכם.צאו והצביעו

  אהבתי

 8. לא ניתן לצפות ב: קבצי תוכנית המתאר החדשה של חיפה , הודעת שגיאה 404

  אהבתי

 9. ככל שמתקרב מועד הבחירות התמונה מתבהרת – את האמיתית היחידה כדי לרפא את חיפה ולהובילה לקידמת התיכנון העירוני. חיפה יחידה במינה זקוקה למתכננת ערים יחידה במינה ואמיצה כי ידיה לא בכיס של אף טיקון, קבלן, יזם, משפחות.

  אהבתי

 10. עינת , יקרה ומרשימה.

  יש לך מה להגיד על התחרדות שכונות בחיפה?
  כך, למשל, מה עמדתך או כוונתך לעזור בעניין פלישת נחלת הלויים לרמת בגין?
  ממתינה למה שתגידי ובכיליון עיניים:)

  אהבתי

 11. אישה אמיצה, משכילה, חכמה, מבטיחה ומיוחדת…היא היחידה שתוכל להצעיד את העיר חיפה, קדימה ובהצלחה רבה…הגיע הזמן לדם חדש וחם…חיפה מתקדמת ומשגשגת עם עינת שליש…חיפה עיר מיוחדת במינה, יש בה, מרקם חברתי מיוחד וכביר, מרכזי תרבות ואומנות, מוסדות השכלה מהמובילים בארץ ובעולם, ים מדהם, נוף מרהיב ואוכלסיה עניפה לעילה ולעילה…בטוחני כי ד"ר עינת בקדנציה הבאה תעמוד בראשות העיר חיפה…מאחל לה הצלחה רבה …

  אהבתי

 12. מצב המדרכות והכביש ברוממה הישנה מחריד. פניתי כמה פעמים לעירייה, החל משנת 2014 , בבקשה לבצע ריבוד של המדרכה והכביש ונעניתי שזה רשום אצלם. לאחרונה עשו כמה טלאים לתיקון המדרכה. בושה וחרפה !!! נראה איום ונורא. כנראה ראש העיר, מר יונה יהב, לא נוהג ללכת ברגל אז הוא לא חשוף למצב הגרוע של המדרכות.

  אהבתי

 13. אשמח לשמוע מעט יותר על ד"ר עינת קליש. כמו למשל האם יש לה תוכית ברת ביצוע למגר את החזירים בשכונות הכאמל? או מעט הרחבה על דעותיה הפוליטיות (נטיה לאיזה מפלגה…)

  אהבתי

 14. הי עינת
  הייתי אתמול באסיפה שלך בבית היינה בקרית חיים ,לא נתנו לי לשאול שאלות לכן אשאל אותם כעת
  אני תושבת קירית חיים מערבית שסובלת מהזנחה פושעת.
  1.איך את מתכוונת לטפל בפשיעה ובחברה הצעירים שנגררים לפשיעה בגלל ההזנחה?
  2.אין לנו פחי מיחזור כמו בכל מקום נורמאלי בארץ האם את מתכוונת לטפל בזה?
  3.בקריית חיים ישנם הרבה בייניני רפאים ושטחי רפאיים מוזנחים שבהם חוגגים עולם הפשע למרות פניותיי לעיריה אין קול ואין עונה והמצב מחריד את מוזמנת לבוא לראות מה את מתכוונת לעשות בהנידון?
  4.איך את מתכוונת לקדם את החינוך בקרית חיים שהוא בתחתית המדרגה?
  5.מכייון שקרית חיים היא שכונה של חיפה היא אפילו לא קיימת בוויז ובשום מקום בגלל השם שהוא כאילו קריה מתוך הקריות אבל היא לא.בגלל המצב הזה וההזנחה הרבה ההרגשה של התושבים היא שאין גאוות יחידה להייפך ובאופן כללי מי שיכול לברוח מקרית חיים בורח .צריך להחזיר את הגאווה לאנשי קרית חיים מגיע לנו בתור תושבי ארץ ישראל תורמים המון!
  אני מציעה או לנתק את קרית חיים מחיפה או לשנות את השם כך שלא יהיה קשר לקריות אחרות שם של שכונה חיפאית.
  6.כרגע השחיתות חוגגת בעיריה מי שמקורב בונה בשטח ציבורי והבן אדם הישר והרגיל לא מקבל אישור לגגון מסכן בתוך השטח שלו איך את מתכוונת להתגבר על זה?
  תודה רבה

  אהבתי

 15. עינת רותם קליש נסתה את מזלה כבר פעמיים וכשלה ותיכשל גם הפעם משום שאינה מתאימה לתפקיד ראשת עיר. היא בסך הכל אדריכלית שהורשעה בפלילים ( ללא קלון). אף אחד לא מכיר אותה לא יודע מהן עמדותיה ונראה שגם אין לה רצון שידעו כי לא שומעים עליה. היא בה״כ מנסה להרוויח קצת פירסום בדיוק כמו ישראל סביון, אביהו האן ודוד עציוני.
  הגיע הזמן שתפרוש ותציל את כבודה האבוד. היא עושה מעצמה צחוק.

  אהבתי

 16. חיה עם בן זוגה ושני ילדיהם.
  בן זוגה, לא בעלה.
  כלומר נישואין אזרחיים. מבחירה.
  כלומר, עמדותיה בנושאים שהם לאו דווקא תכנון ערים אלא של אופי העיר והפיכתה לעיר מעורבת, הם שמאל מובהק. אפילו רדיקלי.
  מה ההבדל בינה ליהב?

  אהבתי

 17. ואלה היו התירוצים שלה בנוגע לעברת הבנייה שעליה הורשעה –
  במהלך המשפט טענה קליש רותם כי הסתמכה על טענת היזם, לפיה יש בידו היתר בנייה, וכי פנתה אליו מספר פעמים בבקשה לראות את ההיתר, אך נדחתה פעם אחר פעם.

  אתם מבינים?
  היא תמימה. פנתה. הוא לא ענה. מה היא יכולה לעשות, המסכנה…
  🤔🤔

  אהבתי

 18. שלום
  אני חיפאית ומגדלת בגאווה בני נוער בשכונת אמת אשכול
  בכל הקמפיינים ו״עשינו ונעשה״
  לא ראיתי פעם אחת שכתבתם על השארת העיר כחילונית !!!! ( השכןנות מתחרדות ) ועל האסון שמר יונה יהב בנה לנו ברמת אשכול שנקרא האיצטדיון !!!! מה הפתרונות לשני האסונות האלו ( מאוד רוצה שילדיי ישארו בחיפה המעורבת – ערבים וחילונים )

  אהבתי

 19. איך היא מעיזה להגיש מועמדות. היא הורשעה בפלילים. הגישה וניהלה תיק בנייה בזיכרון יעקוב. עבור חלקה שלא היה עליה רישיון בנייה. איך היא תנהג בחיפה. תבנה ותאשר לכל המרבה ב……

  אהבתי

 20. כל הכבוד לך ד"ר עינת קליש רותם על החלטתך האמיצה והחשובה להתמודד על ראשות העיר חיפה.יישר כוח ובהצלחה.
  קבלי את תמיכתי האישית.
  שלך.רפי רפאל חסון.עיתונאי בכיר
  רחוב מוריה חיפה
  23.8
  18

  אהבתי

 21. כל הכבוד לך על החלטתך האמיצה להתמודד על ראשות העיר חיפה.יישר כוח ובהצלחה.
  שלך רפי רפאל חסון
  חיפה
  23.8.18

  אהבתי

 22. כל הכבוד לך עינת על החלטתך האמיצה להתמודד על ראשות העיר חיפה.

  יישר כוח ובהצלחה.
  שלך
  רפי חסון
  חיפה
  23.8.18

  אהבתי

 23. כל הכבוד לך ד"ר עינת קליש רותם על החלטתך האמיצה והחשובה להתמודד על ראשות העיר חיפה.יישר כוח ובהצלחה.
  קבלי את תמיכתי האישית.
  שלך.רפי רפאל חסון.עיתונאי בכיר
  רחוב מוריה חיפה
  23.8
  18

  אהבתי

 24. מזדהה עם כל מה שכתב גבי מקרית חיים ב-6.18. מה תכניותיך לגבי קרית חיים שחשובה לי כמי שנולדה בהועדיין מתבגרת בה?

  אהבתי

 25. צריכים לדעת שהיא לא עשתה שום מעשה פסול רק מטילים עליה אחריות בתור מנהל. אומנם יש "מידה ומידה" כאשר מתלוננים ליהב הוא מאשים את "ההוא" שמינה בנושא. במקום ש-יקח בעצמו אחריות. וכאילו מה הנזק בסיפור ההרשעה? שום דבר רע. צריכים לדעת שיש מניפולציה בידי יותר גרועים ממנה להשמיץ כאילו היא רעה ולא ישימו לב להם.

  אהבתי

 26. כביש פרויד זה הנושא המטריד ביותר אותי ועוד רבים אחרים.
  כביש פרויד הוא כביש גישה יחידי מרכס הכרמל הדרומי ואליו!!
  עומס תנועה יומיומי בלתי אפשרי. פקק מתמשך הפוגע באכות חיינו באופן משמעותי.
  ובטיחותית-עברנו שריפה שהוכיחה חד משמעית הסכנה בהמצאותו של כביש גישה אחד ביציאה מחיפה.
  ראש העיר יונה יהב הודיע שחיבים כבישי גישה נוספים אך הוא לא עשה דבר! נכנע ללחצי שכונות דניה גולדה ובגין שכביש לא יסלל בשכונתם. הכל בשביל קולות בוחרים.

  הוחלט לחבר את רחוב בני ברית משכונת בגין לאן?? לכביש פרויד.
  שכונת רמת אשכול נאבקה בפתרון אומלל זה אך תסכימו איתי שאין זו רק בעיה של שכונה זו. אולי העומס ממרכז חורב יופחת מעט אך שוב אין זה פתרון כולל. כביש פרויד נשאר הכביש היחידי בנסיעה אל ומרכס הכרמל הדרומי כשנוספה לאחרונה גם שכונת פרס.
  הגיע הזמן להתמודד
  פונה אליך ד"ר קליש כמומחית לבינוי ערים. האם את מתכוונת לטפל בסלילת כבישים נוספים? האם יהיה בך האומץ לעמוד מול ועדי שכונות חזקים ולדאוג לכך?
  יחד עם רבים אחרים ניתן קולי לך כשנדע שנושא זה יטופל כהלכה
  מצפה לתגוהתך

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

עינת קליש רותם לראשות העיר