"חיים בחיפה" – הקבוצה והסיעה. מי אנחנו?

'חיים בחיפה' – הקבוצה והסיעה. מי אנחנו?

אנו, חברי וחברות 'חיים בחיפה', רואים לעומק את מגוון הבעיות הגדול שקיים היום בחיפה.

אנו מבינים שרק הנהגה רצינית, מקצועית ואמינה, בראשותה של ד"ר עינת קליש רותם, תוכל להוביל את העיר לעתיד טוב יותר. הקבוצה שלנו מורכבת ממאות תושבים ותושבות חיפאיים (וגם קצת מחוצה לה, שעזבו את חיפה או שחולמים לחזור אליה), שמבינים כי הבשילו התנאים, וכי גם לחיפה מגיע להתקדם למאה ה- 21.

במועצת העיר חיפה מייצגות אותנו שתי חברות המועצה – ד"ר עינת קליש רותם (יו"ר הסיעה) ואנג' טלי משולם איטח.

אנו מעוניינים להישאר לגור בחיפה, בבריאות טובה ומלאה, להתפרנס בה בכבוד, לצמוח ולהתפתח בה. אנו רוצים לראות את הילדות והילדים, הנכדות והנכדים גדלים איתנו.

אנחנו אוהבים ואוהבות את העיר שלנו ורוצים לחזור ולהרגיש גאווה כחיפאים. אנחנו סבורים שמגיע לנו יותר, שחיפה היפה ובעלת הפוטנציאל הנדיר עדיין לא התחילה לממש את כל מה שיש לה. יש לנו תכנית עבודה, יש לנו הבנה מעמיקה, ואנחנו יודעים איך לבצע את השינוי.

כבר מזמן שאנחנו לא מאמינים לפוליטיקאים הציניים, וחושבים שהגיע הזמן להנהגה מקצועית שמבינה ערים ותהליכים עירוניים בכלל, ואת הבעיות של חיפה בפרט. אנחנו רוצים לראות בראש דמות שיודעת מה צריך לעשות, ואיך לנווט את הספינה, עם רגישות, נחישות וידע.

אנחנו יודעים ויודעות ששינוי עירוני אמיתי אפשר לעשות רק דרך הפוליטיקה, ולא דרך מאבקים מקומיים אינסופיים, שהולכים ומתרבים מידי יום. נמאס לנו להיאבק על כל דבר – על החניה, על כריתת עץ, על זיהום האויר, על הרס הואדיות, ועל בניה פוגענית ולא הגיונית.

המכנה המשותף של כולנו:

 •  אנחנו רואים רחוק – חושבים לטווח הארוך ודואגים גם למחר.
 •  אנחנו רואים רחב – פועלים למען טובת הכלל (ולא נשלטים על ידי אנשים המונעים מטובות אישיות).
 •  אנחנו רואים עמוק – בוחרים לפרוץ את האדישות ואת הנטייה להתכנס בחיים הפרטיים, כדי לעשות משהו גדול ומשמעותי לחברה ולעיר שאותה אנו אוהבים.

אנו, עשרות רבות של פעילות ופעילים, מזמינים אתכם ואתכן להצטרף ולהכיר אותנו – הקבוצה המשמעותית ביותר שפועלת היום למען חיפה.

על החתום,

קבוצת "חיים בחיפה"

תושבות ותושבים, פנסיונרים, סטודנטיות/ים, תיכוניסטיות/ים, אנשי ונשות ניהול, רופאות ורופאים, פעילי/ות שכונות, מנכל"י חברות, אנשי/ות תרבות ומובילי דעה, סטארטאפיסטים, פעילי/ות סביבה, רואי-חשבון, עורכי/ות דין, מורות, מורים ומנהלי בתי-ספר, אנשי ונשות רווחה, אנשי ונשות אקדמיה, מהנדסות ומהנדסים, מסעדנים, אנשי ונשות תעשייה, אדריכלים ואדריכליות, מתכננים ומתכננות ערים, מעצבות, אמנים, בעלי/ות עסקים, בעלי/ות חנויות, מטפלות, מתווכי דירות, עובדי ועובדות ציבור, עובדי עיריית חיפה, יזמי/ות היי-טק ועוד.


טלי משולם איטח – חברת מועצת העיר מטעם "חיים בחיפה"

טלי

מהנדסת תעשייה וניהול, ילידת חיפה שנת 1982, תושבת שכונת נווה דוד. משך שנים רבות פעלה לקידום חיי הקהילה בשכונתה. במסגרת תפקידה כחברת מועצת עיר היא פועלת ללא לאות לפתרון בעיות ולמענה לתושבים בכל השכונות בחיפה.

בנערותה החליטה משפחתה לעזוב את השכונה לטובת הכרמל, אך אחרי נישואיה החליטה לגדל את משפחתה בשכונת ילדותה, ומאז היא נלחמת על שיקומה. "תכנון טוב ויעיל יביא לצמצום עלויות. שיקום שכונות החוף יבסס מחדש את מעמדה של חיפה, יחזיר את הצעירים ויוביל לפריחה אזורית."

לטלי שתי בנות צעירות. החלטתה להיכנס לזירה הפוליטית נעשתה גם מתוך מחשבה עליהן: "אני רוצה עיר יפה יותר בשבילן, עם ניצול פוטנציאל גבוה יותר בכל התחומים. יש לנו נכס, שאין בכל עיר, שלא מנוצל באופן נכון, וזה חוף הים. המצב כיום, כשלאורך החוף נמצאות דווקא שכונות שנתפסות כנחשלות, הוא אבסורדי. צריך למקסם את השילוב של הים עם השכונות, תוך כדי שמירה על איכות הסביבה, ולהפוך את הקערה על פיה".

"כמהנדסת תעשייה וניהול עסקה טלי בביצוע פרויקטים שונים ומגוונים. לדעתה, לחיפה חסר תכנון רוחבי וארוך טווח, תוך ניצול משאבי העיר באופן מקסימלי. ניהול טוב ויעיל יביא אותנו לצמצום עלויות הארנונה ולרווח גדול יותר לתושבי העיר בשלב הראשוני. בטווח הארוך יותר שינוי כזה יבסס מחדש את מעמדה של חיפה. חיפה אטרקטיבית תביא יותר תיירים, תחזיר את הצעירים ותוביל לפריחה אזורית.

"חיפה צריכה את עינת בראשותה. עינת כמומחית לתכנון ושיקום ערי תעשייה מביאה רוח חדשה שטרם היתה כאן, וחיפה צריכה משהו חדש. בעל מקצוע יכול לעודד שינוי עצום על ידי תכנון נכון שמתאים לעיר שלנו, מה שלא היה שנים רבות. נעשו דברים ללא ראייה רחבה ומקצועית."

בשנות כהונתה כחברת מועצת העיר, טלי פעלה לקדם נושאים רבים. להלן רשימה חלקית:

 • קידום שיפוץ מדרכות, שבילים, גדרות ותאורה ברחובות שכונת נווה דוד
 • דחיפה של שיפוצי גני ילדים, התקנת מערכות מיזוג אויר ושדרוג תנאי המחייה בגנים רבים, בעיקר בשכונות המוחלשות
 • דחיפה של הרחבת צהרון של גני ילדים כולל הוספת אנשי צוות לפי התקן הנדרש
 • איסוף אשפה ופסולת, ניקיון וטיפוח הסביבה – בגנים ציבוריים ובאזורים רבים נוספים
 • דרישה לשיפוץ רחוב שימקין – תשתיות מדרכה, כבישים
 • דרישה לשיפוץ שדרות הצבי וכל רחובות הכרמל הוותיק – בורות בכבישים ומפגעים בטיחותיים רבים
 • קידום וליווי שיפוץ כביש הגישה לבית העלמין, בניית שוליים, הסדרת חניה והקמת תשתית תאורה
 • שינוי תכנון של גן ציבורי 'כיכר הרקפות' ומניעת הוצאת כל מתקני המשחקים של הילדים בעבור מתקני כושר גופני למבוגרים. בעקבות דרישתה של טלי, עיריית חיפה קיימה שיתוף ציבור עם תושבי המקום ושינתה את תכנון הגן באופן מהותי
 • החזרת מתקן לגניזת ספרי תפילה בבית הכנסת בשכונת נווה דוד
 • הפסקת רעש מבי"ח בני ציון שהיה מפגע טורדני עבור תושבי האיזור בשעות הבוקר המוקדמות מהרגיל

לדף הפייסבוק של טלי

11 תגובות על ״"חיים בחיפה" – הקבוצה והסיעה. מי אנחנו?״

 1. אם לא היית שמאלנית , הייתי תורם! כי יהב הוא אפס!

  אהבתי

 2. מוכנה לתרום כוח שלי יודע כדי לשנות הרבה דברים . יש לי ניסיון ורצון לעזור ולא מפחיד אותי לעבוד קשה. בקרוב גם תושבת חוזרת לחיפה. רק שמייל שלי לא יפורסם בעיריית חיפה.
  מכירה את טלי עוד מהילדות שלה מנוה דוד וחושבת שהיא גם מכירה אותי.

  אהבתי

 3. אני מאוד מקווה שעינת תיהיה ראש העיר של חיפה מ-2018. חיפה זקוקה לראש עיר עם חזון ברור , הבנה מקצועית ובלי תלות במנגנונים פוליטים רקובים

  אהבתי

 4. אני לא רואה שום התייחסות לקרית חייים..כאילו אינה קיימת.

  אהבתי

 5. מי במקומות 1,2,3 ברשימה של קאליש?

  אהבתי

 6. לפי חומר השטנה שאני מקבלת במסרונים (הטלפ]ון שלי היה בידי העירייה, לא בידי גורם אחר) חוששים מכם. זה סימן טוב עבורכם

  אהבתי

 7. אבקש שתיצרי יום פתוח למפגש איתך לתושבי חיפה והקריות

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

עינת קליש רותם לראשות העיר